ELBS: Grad goli w końcówce! Polacy przegrali z Rosją

Reprezentacja Polski przegrała z Rosją 3:6 na rozgrywanym w Moskwie turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera. Biało-czerwoni rozpoczęli tę imprezę od zwycięstwa 6:5 nad Szwajcarią, a w trzecim meczu zmierzą się w niedzielę z Azerbejdżanem.

Obie ekipy moskiewski turniej rozpoczęły od zwycięstw. Polacy pokonali Szwajcarię 6:5 po zaciętym meczu, a Rosjanie pewnie ograli Azerbejdżan 8:3.

W pierwszej tercji starcia Polaków z Rosjanami długo oglądaliśmy wyrównaną walkę. Obie ekipy próbowały zaskoczyć rywali strzałami z dalszej odległości. Polacy mieli kilka szans na zdobycie bramki. W 6. minucie Karim Madani dobrze uderzył z rzutu wolnego, ale rosyjski bramkarz zdołał obronić jego strzał. Dwie minuty później Tomasz Poźniak w idealnej sytuacji trafił w poprzeczkę.

Rosjanie odpowiedzieli dwoma celnymi ciosami. Na półtorej minuty przed końcem tercji Kirył Romanow popisał się kapitalnym uderzeniem głową, a dwadzieścia sekund później Jurij Kraszennikow podwyższył na 2:0.

Druga tercja nie przyniosła bramek. Polacy długo próbowali strzelić kontaktowego gola, ale ich wysiłki nie przyniosły powodzenia. Najbliżej szczęścia był chyba Jakub Jesionowski – po jego strzale z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła słupek. Gospodarze uaktywnili się pod koniec tercji, przeprowadzili dwie-trzy groźne kontry, zastopowane jednak przez Polaków.

Grad goli w trzeciej części meczu była świetną rekompensatą dla kibiców za wcześniejsze dwanaście minut bez trafienia. Najpierw zawodnicy Sbornej zdobyli dwie bramki w odstępie siedemnastu sekund. Aleksiej Makarow celnie strzelił po ziemi z rzutu wolnego, a po strzale Dmitrija Sziszina, piłka odbiła się od jednego z obrońców i zmyliła Macieja Marciniaka.

4:0 dla Rosji i niewiele ponad pięć minut do końca gry... Polacy nie załamali się jednak i nadal walczyli. Tomasz Poźniak skutecznie wykonał rzut karny, a Paweł Friszkemut popisał się kapitalnym uderzeniem przewrotką i nagle zrobiło się 4:2. Cóż z tego, skoro chwilę później Artur Paprotnyj zdobył piątą bramkę dla Rosji.

Polacy zerwali się jeszcze raz do odrabiania strat. Bramkarz Marciniak strzelił swego drugiego gola na tym turnieju, a po chwili Friszkemut trafił w poprzeczkę. Ostatnie zdanie w tym meczu należało jednak do Rosjan. Sziszin ustalił wynik meczu na 6:3.

Rosja – Polska 6:3 (2:0, 0:0, 4:3)

Bramki: 1:0 Kirył Romanow (10′27), 2:0 Jurij Kraszennikow (10′47), 3:0 Aleksiej Makarow (30′27–wolny), 4:0 Dmitrij Sziszin (30′44), 4:1 Tomasz Poźniak (31′16–karny), 4:2 Paweł Friszkemut (33′37), 5:2 Artur Paprotnyj (33′40), 5:3 Maciej Marciniak (33′48), 6:3 Dmitrij Sziszin (34′52).

Turniej Europejskiej Ligi Beach Soccera (Moskwa, 20–22 lipca):

2018-07-20: Polska – Szwajcaria 6:5 (1:1, 2:1, 3:3)
2018-07-20: Azerbejdżan – Rosja 3:8 (0:4, 2:2, 1:2)

2018-07-21: Szwajcaria – Azerbejdżan 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)
2018-07-21: Rosja – Polska 6:3 (2:0, 0:0, 4:3)

2018-07-22: Polska – Azerbejdżan (niedziela, premiera – 21.00 Polsat Sport Extra)
2018-07-22: Rosja – Szwajcaria (niedziela, premiera – 22.15 Polsat Sport Extra).