Trenerzy Tybury nie zawodzą! Nietypowy trening pod najwyższego zawodnika UFC (WIDEO)

Sporty walki

Marcin Tybura (16-4, 7 KO, 6 SUB) już w najbliższą niedzielę stoczy swój kolejny pojedynek w największej organizacji MMA na świecie. Uniejowianin w Hamburgu zmierzy się z najwyższym zawodnikiem UFC – Stefanem Struve (28-10. 8 KO, 17 SUB). Holender mierzy 214 cm wzrostu, a takie warunki fizyczne rywala wymagają specjalnych przygotowań. Trenerzy Polaka nie zawiedli!

Marcin Tybura powraca do oktagonu organizacji UFC po dwóch porażkach z czołowymi zawodnikami królewskiej dywizji na świecie – Fabricio Werdumem oraz Derrickiem Lewisem. Poprzeczka w Hamburgu została zawieszona jeszcze wyżej, ale nie chodzi tylko o poziom sportowy, ale przede wszystkim o warunki fizyczne rywala, z którym swoje umiejętności skonfrontuje najlepszy polski ciężki.

 

Uniejowianin zmierzy się ze Stefanem Struve, który jest najwyższym zawodnikiem w licznej rodzinie UFC. Holender nie przez przypadek dzierży pseudonim „Skyscraper” (tłum. drapacz chmur). Struve mierzy 214 cm wzrostu, a jego zasięg ramion wynosi aż 215 cm.

 

W okresie przygotowawczym sztab szkoleniowy Tybury nie ukrywał, że sporo kłopotów sprawiło im poszukiwanie sparingpartnerów o podobnych warunkach fizycznych, a dokładniej w praktyce okazało się to wręcz niemożliwe do zrealizowania. Trenerzy Polaka – Kamil Umiński, Rafał Korczak oraz Dawid Pepłowski, znaleźli jednak sposób na próbę odwzorowania cech Holendra.

 

Na jednym z ostatnich treningów, już w Hamburgu, trener od stójki Rafał Korczak skorzystał z przyrządów do treningu, aby nieco poprawić swoje warunki fizyczne i pomóc swojemu podopiecznemu przećwiczyć serię uderzeń, które dosięgną głowy holenderskiego zawodnika.
Wyjątkowy trening Marcina Tybury z Rafałem Korczakiem w załączonym materiale wideo!

 

Plan transmisji gali UFC w Hamburgu na sportowych antenach Polsatu:

 

- 16:30 - walka Damian Stasiak vs Liu Pingyuan (Polsat Sport Fight)
- 17:00 - studio (Polsat Sport)
- 18:00 - karta wstępna z walką Emil Meek vs Bartosz Fabiński (Polsat Sport)
- 20:00 - karta główna z walką Marcin Tybura vs Stefan Struve (Polsat Sport)
- po gali studio podsumowujące (Polsat Sport)

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze