Tiba dał zwycięstwo Lechowi Poznań w Płocku

Lech Poznań pokonał w swoim inauguracyjnym meczu nowego sezonu Lotto Ekstraklasy Wisłę Płock 2:1. Zwycięstwo drużynie Ivana Djurdjevicia dał w końcówce spotkania nowy piłkarz Kolejorza Pedro Tiba.

Na trybunach płockiego stadionu zasiedli m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek i trener reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek. Dotychczasowego szkoleniowca Wisły w przerwie pożegnał zarząd klubu i kibice.

Mecz lepiej rozpoczęła Wisła Płock, stwarzając sytuacje, które jednak nie kończyły się celnymi strzałami. Lech po kwadransie gry w obronie, zaczął atakować. W 16. min atak Pedro Tiby zatrzymał Dominik Furman, ścinając rywala, a sędzia podyktował rzut wolny z około 20 m. Do piłki podszedł Darko Jevtic, dośrodkował wprost na głowę wychodzącego w górę Łukasza Trałki, który wpakował piłkę do siatki.

W 32. min Dominik Furman przejął piłkę na swojej połowie, wypatrzył na prawej stronie biegnącego Mateusza Szwocha, który w pełnym biegu strzelił, ale Jasmin Buric obronił bez większego problemu.

Po przerwie, w 50. min gospodarze powtórzyli akcję z 32. min, ale tym razem dośrodkowywał Semir Stilic na głowę Alana Urygi, który trafił prosto w bramkarza. Piłkarze Wisły coraz mocniej atakowali. W 75. min po rzucie rożnym wykonywanym przez Dominika Furmana, strzelał Adam Dźwigała.

W 77. min po golu Giorgi Merebaszwilego gospodarze wyrównali. Akcję rozpoczął Ricardinho, po którego podaniu Damian Szymański wrzucił piłkę w pole karne. Buric minął się z nią, a ta spadła wprost na wewnętrzną część stopy Merebaszwilego, który umieścił ją w bramce.

Remis nie satysfakcjonował piłkarzy Wisły, którzy coraz mocniej atakowali, ale to goście schodzili z murawy zadowoleni. W 89. min, po dość leniwie przeprowadzonej akcji, mocnym strzałem z siedmiu metrów pod poprzeczkę Tiba ustalił wynik.

Wisła Płock - Lech Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: Merebaszwili 77 - Trałka 16, Tiba 89

Wisła Płock: Thomas Daehne - Cezary Stefańczyk, Alan Uryga, Adam Dźwigała, Marcin Warcholak - Mateusz Szwoch, Damian Szymański, Semir Stilic (58. Giorgi Merebaszwili), Dominik Furman, Carlos de Oliveira (75. Jakub Łukowski) - Oskar Zawada (46. Ricardinho).

Lech Poznań: Jasmin Buric - Rafał Janicki, Thomas Rogne, Nikola Vujadinovic - Maciej Makuszewski, Łukasz Trałka, Pedro Tiba, Mihai Radut (68. Maciej Gajos), Piotr Tomasik (65. Wołodymyr Kostewycz) - Christian Gytkjaer, Darko Jevtic (78. Tomasz Cywka).