Polacy przegrali z Niemcami i zajęli szóste miejsce na mistrzostwach Europy

Siatkówka
Polacy przegrali z Niemcami i zajęli szóste miejsce na mistrzostwach Europy
fot. CEV

Reprezentacja Polski przegrała 1:3 (25:21, 23:25, 22:25, 16:25) z Niemcami w swoim ostatnim meczu na mistrzostwach Europy juniorów. Tym samym podopieczni trenera Mariusza Sordyla zajęli szóste miejsce w turnieju rozgrywanym w Belgii i Holandii.

Po porażce z Włochami w poprzednim meczu polscy siatkarze stracili szanse na awans do strefy medalowej. Dzęki wygranej z Białorusią w dalszej fazie rozgrywek Biało-Czerwonym pozostała walka o piąte miejsce.

 

Początek był bardzo udany w wykonaniu podopiecznych trenera Sordyla. Kilka udanych bloków zrobiło różnicę, a szczególnie skuteczny w tym elemencie był Remigiusz Kapica, który był zdecydowanym liderem polskiego zespołu i poprowadził go do zwycięstwa 25:21.

 

W drugim secie Polacy zaczęli popełniać zdecydowanie więcej prostych, niewymuszonych błędów. Niemcy wykorzystali to bezlitośnie i doprowadzili do wyrównania, a w trzeciej partii przejęli kontrolę nad grą. Ostatnia odsłona była już kompletnie jednostronna i zakończyła się zwycięstwem 25:16 naszych zachodnich sąsiadów.

 

Polska – Niemcy 1:3 (25:21, 23:25, 22:25, 16:25)


Polska: Mikołaj Sawicki, Sebastian Adamczyk, Remigiusz Kapica, Rafał Prokopczuk, Mateusz Poręba, Bartosz Firszt, Kamil Szymura (libero) oraz Wiktor Nowak, Bartosz Michalak, Mateusz Janikowski i Filip Grygiel


Niemcy: Linus Weber, Eric Burggräf, Lorenz Karlitzek, Louis Kunstmann, Anton Brehme, Jonas Sagstetter, Ivan Batanov (libero) oraz Anton Frank, Jan Röling, Julian Meissner i Erik Röhrs

 

Statystyki z meczu Polska - Niemcy do sprawdzenia tutaj.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie