Legia może stracić podstawowego piłkarza! Podzieli los Nikolicia?

Piłka nożna
Legia może stracić podstawowego piłkarza! Podzieli los Nikolicia?
fot. PAP

Na początku minionego roku Legia Warszawa straciła na rzecz Chicago Fire Nemanję Nikolicia. Teraz podobna historia może stać się udziałem innego podstawowego piłkarza "Wojskowych". Jak podają czeskie media, pozyskaniem Adama Hlouska poważnie zainteresowany jest inny klub z MLS - New York Red Bulls.

Informację o ewentualnym wyjeździe Hlouska do Stanów Zjednoczonych podali dziennikarze "Nova Sport". Oprócz klubu z Nowego Jorku pozyskaniem Czecha zainteresowany jest podobno jeden z klubów z Los Angeles. Kwestia transferu zawodnika rozwiąże się z pewnością w najbliższym czasie, ponieważ okienko transferowe w Stanach zamyka się już 8 sierpnia.

29-latek trafił na Łazienkowską 3 na początku 2016 roku, mając na swoim koncie występy m.in. w 1. FC Kaiserslautern, 1. FC Nurnberg oraz VfB Stuttgart. W sumie na boiskach Bundesligi wystąpił ponad 80 razy, a w międzyczasie ośmiokrotnie zagrał również w seniorskiej reprezentacji Czech. Po transferze do Polski z marszu stał się jednym z podstawowych zawodników i z reguły występował w wyjściowej jedenastce zarówno u Stanisława Czerczesowa, Besnika Hasiego, Jacka Magiery, Romeo Jozaka oraz Deana Klafuricia.

Pod koniec 2016 roku do Chicago Fire został sprzedany najlepszy snajper Legii w ostatnich latach - Nikolić. Węgier podpisał kontrakt ze "Strażakami" do końca 2019 roku, rozgrywając do tej pory 20 meczów, na przestrzeni których strzelił dziesięć goli.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze