Fortuna 1 Liga: Rywalizacja beniaminków na remis

Za nami pierwszy mecz drugiej kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi. W Grodzisku Wielkopolskim ekipa Warty Poznań zremisowała z Garbarnią Kraków 1:1. Dla tych pierwszych był to premierowy mecz w tym sezonie, natomiast przyjezdni po porażce na inaugurację ze Stalą Mielec mogli cieszyć się z podziału punktów.

Mecz odbył się na dawnym obiekcie Groclinu Grodzisk Wielkopolski ze względu na problemy infrastrukturalne Warty Poznań. Niestety stadion świecił pustkami, a piłkarze obu drużyn nieco dostosowali się do atmosfery tej rywalizacji.

Spotkanie nie stało na wysokim poziomie i mogło rozczarować tych, którzy zdecydowali się obejrzeć konfrontację dwóch drużyn, które jeszcze w poprzednim sezonie rywalizowały w drugiej lidze. Dopiero w 18. minucie pierwszy celny strzał oddał Tomasz Laskowski z Warty, ale dobrze interweniował Marcin Cabaj.

Jedni i drudzy zbliżali się kilkukrotnie pod pole karnego swojego rywala, ale brakowało wykończenia i pomysłu na finalizację. Sytuacja zmieniła się w 35. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym bramkę dla Garbarni zdobył Jakub Wróbel. Skromne prowadzenie gości utrzymało się do przerwy. Warto podkreslić, że było to pierwsze trafienie tego zespołu na tym szczeblu rozgrywek po 44 latach przerwy!

Krakowianie kapitalnie mogli rozpocząć drugą połowę, bowiem w pierwszych minutach w poprzeczkę trafił strzelec gola, Wróbel, który dobrze przyjął piłkę w polu karnym i mimo przeciwnika na plecach, zdołał oddać mocne uderzenie.

Im bliżej końca tego meczu, tym Warta posiadała większą przewagę i konsekwentnie dążyła do remisu. W 73. minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Krystian Sanocki, ale znowu na posterunku był Cabaj.

Poznanianie więcej szczęścia mieli kilka minut później. Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne na bramkę zamienił Bartosz Kieliba, który pewnym uderzeniem głową doprowadził do wyrównania. – W pierwszych minutach oddaliśmy inicjatywę rywalom, ale mogliśmy pokusić się o remis już do przerwy – skwitował sam zainteresowany.

Więcej bramek już nie padło i ostatecznie w starciu beniaminków i dawnych mistrzów Polski padł remis 1:1, co oznacza, że obie ekipy zainkasowały premierowe oczko w tym sezonie.

Warta Poznań – Garbarnia Kraków 1:1 (0:1)

Bramki: Wróbel (33. min.), Keliba (77. min.)