MŚ w szermierce: Drużyna florecistów przegrała w ćwierćfinale

Inne
MŚ w szermierce: Drużyna florecistów przegrała w ćwierćfinale
Fot. PAP

Polscy floreciści przegrali z broniącymi tytułu Włochami 23:45 w ćwierćfinale turnieju drużynowego szermierczych mistrzostw świata w chińskim Wuxi i powalczą o miejsca 5-8. Była to ostatnia szansa biało-czerwonych na medal.

Polacy, w składzie: Michał Siess, Krystian Gryglewski (obaj Fundacja Gdańska Szkoła Floretu), Leszek Rajski i Andrzej Rządkowski (obaj Wrocławianie), wygrali tylko dwa pojedynki indywidualne. Prowadzili po pierwszym, kiedy Siess pokonał Andreę Cassarę 5:2, ale już po kolejnym było 10:8 dla Italii, której reprezentacyjna czwórka mieści się w czołowej... "10" światowego rankingu. Później faworyci tylko zwiększali przewagę.

Pierwszym rywalem podopiecznych fechmistrza Stanisława Szymańskiego, brązowych medalistów tegorocznych mistrzostw Europy, w rywalizacji o miejsca 5-8 będą Japończycy.

Zmagania floreciści zaczęli już w czwartek. Biało-czerwoni w 1/16 finału wygrali z ekipą Kolumbii 45:3, a w kolejnej rundzie zwyciężyli plasujących się trzy pozycje wyżej w światowym rankingu Ukraińców 45:43.

Polacy byli rozstawieni z "10", taką też lokatę zajęli w poprzednich MŚ w Lipsku.

Występ florecistów był ostatnią szansą na medal reprezentantów Polski w Wuxi.

JW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze