W minionym sezonie siatkarze ONICO w ostatniej kolejce stracili miejsce w fazie play–off. Pozostała im jedynie rywalizacja o 7. miejsce, w której ulegli Cuprum Lubin.  Taki rezultat był sporym rozczarowaniem, w Warszawie skompletowano ciekawy skład, a podopieczni Stephane Antigi przez pewien czas byli nawet wiceliderem tabeli... Końcówka fazy zasadniczej nie była jednak udana. Plaga kontuzji, słabsze występy i w efekcie rzeczywistość mocno skorygowała mocarstwowe plany stołecznej drużyny.

 

Po zakończeniu rozgrywek w klubie z Warszawy doszło do trzęsienia ziemi: funkcję prezesa zarządu przestała pełnić Jolanta Dolecka, rozstano się z wiceprezesem i dyrektorem sportowym Pawłem Zagumnym, którego zastąpił Gacek.

 

Z klubem pożegnało się również kilu zawodników Jan Firlej, Jędrzej Gruszczyński, Guillaume Samica, Wojciech Włodarczyk, Nikola Gjorgiew oraz Sebastian Warda.

 

– Rok temu udowodniliśmy, że powoli pukamy do drzwi naszej siatkarskiej elity, w tym roku ponownie będziemy walczyć o awans do fazy play–off. Nasi zawodnicy na pewno otrzymają od nas pełne wsparcie, co, mam nadzieję, przełoży się na wynik sportowy – powiedział Gacek.

 

O miejsce w czołowej szóstce nie będzie w tym sezonie łatwo, kilka drużyn poczyniło poważne wzmocnienia. Ekipę z Warszawy zasilili m.in. argentyński atakujący Bruno Romanutti, kanadyjski środkowy Graham Vigrass, Rafael Rodrigues de Araújo – atakujący z Brazylii, przyjmujący Łukasz Wiese, Piotr Łukasik i reprezentant Polski juniorów Mateusz Janikowski.

 

– Wszystko jest już dopięte i nasz skład uznajemy za zamknięty. W tym roku mamy piętnastu zawodników – jest to może niestandardowa liczba jak na siatkówkę, ale uwzględniając to, co wydarzyło się w poprzednim sezonie, zdecydowaliśmy, że w tym roku zakontraktujemy dwóch zawodników więcej. W tamtym sezonie największy problem sprawiły nam problemy zdrowotne. Niestety, jest to nieodzowny element zawodowego sportu, dlatego w tym sezonie chcemy się dodatkowo zabezpieczyć. Nie chcemy kolejnych niemiłych niespodzianek, które mogłyby negatywnie wpłynąć na końcowy wynik sportowy. Mamy jednak nadzieję, że nasza piętnastka w pełnym zdrowiu rozegra cały sezon – dodał prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa.

 

Kadra ONICO Warszawa na sezon 2018/19:

 

rozgrywający: Antoine Brizard (1994, Francja), Konrad Buczek (1994).
przyjmujący: Mateusz Janikowski (1999), Bartosz Kwolek (1997), Piotr Łukasik (1994), Łukasz Wiese (1993) .
atakujący: Rafael Rodrigues de Araújo (1991, Brazylia), Bruno Romanutti (1989, Argentyna), Sharone Vernon-Evans (1998, Kanada).
środkowi: Jakub Kowalczyk (1986), Jan Nowakowski (1994), Graham Vigrass (1989, Kanada), Andrzej Wrona (1988).
libero: Dominik Jaglarski (1997), Damian Wojtaszek (1988).