Turniej WTA w Nanchang: Porażka Linette w półfinale

Rozstawiona z "trójką" Magda Linette przegrała z tenisistką gospodarzy Wang Qiang (2.) 5:7, 2:6 w meczu półfinałowym turnieju WTA na kortach twardych w chińskim Nanchang (pula nagród 250 tysięcy dolarów).

Linette do tej pory wygrała wszystkie trzy spotkania z Chinką, m.in. pokonała Wang Qiang 3:6, 7:5, 6:1 w listopadzie 2014 roku w finale challengera w Ningbo.

W sobotę lepsza okazała się rywalka, chociaż w pierwszym secie poznanianka bliska była powodzenia. Od stanu 3:5 wyrównała na 5:5 i prowadziła 40-30. Końcówka należała do Azjatki. Drugi set był równy do wyniku 2:2. Potem punktowała już tylko Wang Qiang.

W rankingu światowym Linette zajmuje 80. miejsce, zaś Chinka - 78.

Wcześniej w chińskim turnieju Polka wygrała m.in. 6:3, 4:6, 6:2 z Tajwanką En Shuo Liang, triumfatorką tegorocznego juniorskiego Australian Open.

Linette będzie rywalizowała teraz w Waszyngtonie, a jej pierwsza przeciwniczka to Australijka Olivia Rogowska.

W drugiej parze półfinałowej w Nanchang rywalizować będą Zhu Lin i Zheng Saisai (obie Chiny). Ta pierwsza wyeliminowała najwyżej rozstawioną w imprezie rodaczkę Shuai Zhang.

Wang Qiang (Chiny, 2) - Magda Linette (Polska, 3) 7:5, 6:2.