Nice 1 liga żużlowa: Orzeł Łódź – Zdunek Wybrzeże. Transmisja w Polsacie Sport

Inne
Nice 1 liga żużlowa: Orzeł Łódź – Zdunek Wybrzeże. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfra Sport

Niedziela 29 lipca to dzień, który z pewnością zapisze się w historii łódzkiego żużla, ale także polskiego, bowiem tego dnia zostanie otwarty kolejny nowoczesny obiekt, na którym będzie można śledzić zmagania czarnego sportu. W tym historycznym starciu w ramach 11. kolejki Nice 1 ligi żużlowej miejscowy Orzeł podejmie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport.

W Łodzi trwają ostatnie szlify związane z pracami wykończeniowymi na żużlowym obiekcie przy ul. 6 sierpnia. Stadion o pojemności 10 tysięcy będzie nowym domem tamtejszego Orła, który przed sobą ma do odjechania aż siedem meczów na własnym torze. Do tej pory podopieczni Janusza Ślączki rywalizowali wyłącznie na wyjazdach ze względu na brak swojego owalu.

 

Można zatem spodziewać się, że w niedzielne wczesne popołudnie na stadion im. Hanny Skrzydlewskiej zawita komplet publiczności, który będzie chciał być świadkiem inauguracji nowego obiektu żużlowego, a przy okazji zobaczyć ciekawie zapowiadający się mecz. W nim Orzeł zmierzy się z gdańskim Wybrzeżem. W pierwszym starciu obu drużyn ekipa z Trójmiasta wygrała 50:40. Żużlowcy dowodzeni przez Mirosława Berlińskiego plasują się na piątym miejscu w tabeli i mogą jeszcze spróbować powalczyć o awans do fazy play-off. Do tego potrzebne są jednak punkty, toteż można spodziewać się, że gdańszczanie postarają się sprawić niespodziankę w centralnej Polsce. W składzie Wybrzeża próżno szukać zaskakujących manewrów. W zestawieniu widnieją nazwiska trzech Duńczyków, których będą wspierać Oskar Fajfer, Michał Szczepaniak oraz juniorzy.

 

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w łódzkim zespole, w którym kolejny raz doszło do roszad. Ze składu wylecieli Robert Miśkowiak oraz Aleksandr Łoktajew, których zastąpią Rohan Tungate oraz wypożyczony z ekstraligowego ForBet Włókniarza Częstochowa, Andriej Kudriaszow. Liderem Orła jest niewątpliwie Duńczyk Hans Andersen, którego konfrontacja z rodakami zapowiada się interesująco.

 

Orzeł liczy na historyczne zwycięstwo i marsz w górę tabeli. Geometria toru sprawia, że emocji nie powinno zabraknąć. Trudno mówić o atucie własnego obiektu, bowiem łodzianie nie mieli zbyt wiele okazji do treningów. To będą chcieli wykorzystać gdańszczanie.

 

Orzeł Łódź

9. Hans Andersen

10. Josh Grajczonek

11. Rohan Tungate

12. Andriej Kudriaszow

13. Norbert Kościuch

14.

15. Jakub Miśkowiak

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

1. Mikkel Bech

2. Michał Szczepaniak

3. Oskar Fajfer

4. Anders Thomsen

5. Mikkel Michelsen

6. Dominik Kossakowski

 

Transmisja meczu Orzeł Łódź – Zdunek Wybrzeże Gdańsk od godz. 14:30 w Polsacie Sport.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze