KSW: Kiedy rewanż Khalidova z Narkunem?

Sporty walki

Mamed Khalidov (34-5-2, 13 KO 17 SUB) podczas konferencji prasowej przed KSW 45 ogłosił, że wakuje pas mistrzowski KSW w wadze średniej. Zapytany o ewentualną drugą walkę z Tomaszem Narkunem (15-2, 3 KO, 12 SUB) odpowiedział, że chce rewanżu, ale wszystko zależy od włodarzy polskiej organizacji.

Ostatni pojedynek Mameda dla KSW miał miejsce w marcu. Khalidov zmierzył się w umownym limicie z Tomaszem Narkunem i zaliczył pierwszą porażkę na polskim podwórku. Wcześniej walczył przede wszystkim w kategorii średniej, ale upływający czas sprawił, że Mamed podjął decyzję o zwakowaniu pasa w wadze do 84 kg.

- Tyle lat jestem z KSW. Miałem szczęście walczyć o pas, zdobyłem go. Czas mija, jestem coraz starszy. Po prostu nie jestem w stanie fizycznie walczyć tak często. Chciałbym poobserwować to z boku i dać szansę innym zawodnikom. Nie rezygnuję z MMA, ale nie jestem już najmłodszy  - powiedział.

Na konferencji prasowej przed KSW 45 nie mogło zabraknąć pytań o to, jak będzie wyglądała przyszłość pochodzącego z Czeczenii zawodnika. - Mam nadzieję, że zawalczę do końca tego roku, ale to jest już w gestii włodarzy KSW. Mam nadzieję, że szybko zorganizują tę walkę, której chcę - stwierdził Khalidov.

Nie jest tajemnicą, że Mamed chce rewanżu na Tomaszu Narkunie, z którym przegrał na KSW 42. W jednym z wywiadów po tym pojedynku Narkun przyznał, że postawa Khalidova w trzeciej rundzie była zaskakująca. - Jego ciosy nie robiły na mnie wrażenia, to były ciosy rozpaczy - powiedział wtedy Narkun.

Zapytany o te słowa Khalidov odpowiedział: - Ileś lat nie przegrałem żadnej walki, to była moja pierwsza porażka w Polsce, w KSW. Moje ambicje sportowe zostały więc jeszcze bardziej rozbudzone. Oczywiście chcę rewanżu, chcę walczyć - zaznaczył.

Kiedy więc dojdzie do rewanżowego starcia Khalidova z Narkunem? Martin Lewandowski goszcząc w Polskim Radiu na początku 2018 roku, wyznał, że w tym roku kibice zobaczą pięć gal polskiej organizacji. Czwarta z nich odbędzie się w Londynie, natomiast nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących KSW 46. Czy to właśnie na ostatnim evencie w 2018 roku Khalidov i Narkun wejdą ponownie do klatki?

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie