Liga Europy: Belgowie już czekają na Lecha. Dobry mecz Polaka

Jakub Piotrowski

Piłkarze KRC Genk ponownie pokonali w wysokich rozmiarach luksemburską Folę, tym razem 4:1, pieczętując awans do 3. rundy eliminacji Ligi Europy. 90 minut w barwach belgijskiej ekipy zagrał Jakub Piotrowski i zaliczył dwie asysty. Genk to potencjalny rywal Lecha Poznań w kolejnej rundzie eliminacji.

Belgowie praktycznie zapewnili sobie awans już w pierwszym meczu u siebie, wygranym 5:0. W tamtym spotkaniu w barwach Genk zadebiutował Jakub Piotrowski, który do Flandrii przeniósł się latem z Pogoni Szczecin. Wtedy młody Polak wszedł na końcówkę, ale w rewanżu rozegranym w Luksemburgu wyszedł już w podstawowym składzie.

Jak się okazało był to bardzo dobry ruch trenera Philippe'a Clementa, który już po 13 minutach mógł oklaskiwać pierwszą asystę Piotrowskiego oraz gola Edona Zhegrovy. Już chwilę później Polak miał zaś na koncie kolejną asystę, tym razem przy trafieniu Bryana Heynena. Luksemburczycy nie postawili piłkarzom Genk zbyt trudnych warunków. Goście wykorzystali jednak słabość rywala i w drugiej połowie wbili mu kolejne gole. Folę stać było na honorowe trafienie autorstwa Stefano Bensiego.

W dwumeczu Genk wygrał więc 9:1 i może teraz spokojnie czekać na rozstrzygnięcie rewanżu Lecha Poznań z Szachtiorem Soligorsk. W pierwszym meczu na Białorusi padł remis 1:1, drugie starcie zostanie rozegrane w czwartkowy wieczór przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu.

Starcie Fola - Genk było jedynym środowym meczem 2. rundy eliminacji Ligi Europy.

Fola Esch - KRC Genk 1:4 (0:2)

Bramki: Stefano Bensi 61 - Edon Zhegrova 13, 63, Bryan Heynen 16, Zinho Gano 59

Dwumcz: 1:9

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.