Innowacyjny system na arenach olimpijskich w Tokio. Ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa

Inne
Innowacyjny system na arenach olimpijskich w Tokio. Ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa
fot. PAP

W Tokio w 2020 roku po raz pierwszy na igrzyskach zostanie zastosowany system rozpoznawania twarzy, który wykorzystywany będzie na wszystkich arenach olimpijskich w celu zwiększenia bezpieczeństwa - poinformowali we wtorek organizatorzy.

Za opracowanie i wdrożenie systemu rozpoznawania twarzy odpowiedzialny jest japoński gigant na rynku telekomunikacyjnym i technologii informacyjnej firma NEC. We wtorek odbył się pokaz dla mediów. System wykorzysta układy scalone w identyfikatorach, aby automatycznie zweryfikować tożsamość osób wchodzących na 40 obiektów olimpijskich. Ponad 300 tys. sportowców i osób z obsługi imprezy będzie musiało przesłać swoje zdjęcia do bazy danych przed rozpoczęciem igrzysk w Tokio.

- Przy każdym wejściu osoby będą poddawany kontroli bezpieczeństwa. Obiekty w Tokio nie zawsze dysponują odpowiednio dużą przestrzenią do przeprowadzenia takich kontroli lub nawet do oczekiwania. Podczas tej imprezy spodziewamy się bardzo dużo ludzi, a pogoda będzie upalna. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić system rozpoznawania twarzy - powiedział szef departamentu ochrony przy komitecie organizacyjnym Tokio 2020 Tsuyoshi Iwashita.

System nie będzie obsługiwał kibiców. Będzie przeznaczony dla sportowców, pracowników obsługi, wolontariuszy i przedstawicieli mediów, aby usprawnić ich poruszanie się po obiektach.

Igrzyska w stolicy Japonii odbędą się od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze