ME w kolarstwie górskim: Włoszczowska czwarta, złoto dla Szwajcarki Neff

Inne
ME w kolarstwie górskim: Włoszczowska czwarta, złoto dla Szwajcarki Neff
fot. PAP

Maja Włoszczowska zajęła czwarte miejsce w odbywających się w Glasgow mistrzostwach Europy w kolarstwie górskim. Wyścig cross country wygrała Szwajcarka Jolanda Neff, zawodniczka polskiej grupy zawodowej Kross Racing Team.

Włoszczowska przez większość dystansu plasowała się w okolicach siódmej pozycji, ale na trzech ostatnich rundach rozpoczęła pogoń za czołówką i zdołała awansować na czwartą. Nie udało się jednak sięgnąć po medal - do trzeciej na mecie Githy Michiels z Belgii polska wicemistrzyni olimpijska straciła ostatecznie siedem sekund.

 

Pozostałe reprezentantki kraju uplasowały się na dalszych miejscach - Paula Gorycka była 21., Katarzyna Solus-Miśkowicz - 25., a Aleksandra Podgórska - 29.

 

25-letnia Szwajcarka, mistrzyni globu z 2017 roku, dwukrotna triumfatorka Pucharu Świata, zdominowała wtorkową rywalizację. Już na drugim okrążeniu objęła prowadzenie i nie oddała go do końca powiększając stopniowo przewagę nad rywalkami. Drugą na mecie Francuzkę Pauline Ferrand Prevot wyprzedziła o 2.04, a brązową medalistkę - Michiels o 3.27. Włoszczowska straciła do Neff 3.35.

 

Wyniki mistrzostw Europy kobiet w wyścigu cross country:
 
  1. Jolanda Neff (Szwajcaria)        1:31.28
  2. Pauline Ferrand Prevot (Francja)   strata 2.04
  3. Githa Michiels (Belgia)           3.27
  4. Maja Włoszczowska (Polska)         3.35
 ...
 21. Paula Gorycka (Polska)           10.23
 25. Katarzyna Solus-Miśkowicz (Polska)     11.37
 29. Aleksandra Podgórska (Polska)       14.58
CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze