Kto oprócz Adamka i Millera będzie walczył na gali w Chicago?

Sporty walki

W środę dowiedzieliśmy się, że najbliższym rywalem Tomasza Adamka (53-5, 31 KO) będzie Jarrell Miller (21-0-1, 18 KO), a panowie wejdą do ringu 6 października w Chicago. Podczas gali "Zderzenie Światów" dojdzie jeszcze do kilku innych ciekawych pojedynków.

Oczywiście fani pięściarstwa w Polsce najbardziej będą czekali na pojedynek byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych z niepokonanym Millerem. Amerykanin ma na swoim rozkładzie takie nazwiska jak Gerald Washington, Fred Kassi czy też Johann Duhaupas. Adamek za sobą ma trzy zwycięstwa z rzędu, z Solomonem Haumono, Kassim oraz Joey'em Abellem. Bardzo prawdopodobne, że zwycięzca starcia dostanie szansę walki o mistrzostwo świata.

 

Walką wieczoru gali w Chicago będzie pojedynek byłego mistrza kategorii półśredniej (WBO) i super lekkiej (WBA), Jessiego Vargasa (28-2-1, 10 KO) z Thomasem Dulormem (24-3, 16 KO). Meksykanin w przeszłości walczył m.in. z takimi zawodnikami jak Manny Pacquiao czy też Timothy Bradley Jr. Jedynie oni potrafili go pokonać. Jego rywal w przeszłości musiał uznać wyższość m.in. Terence'a Crawforda.

 

Wiadomo, że w Wintrust Arena dojdzie również do pojedynku Daniela Romana (25-2-1, 9 KO) z Gavinem McDonnellem (20-1-2, 5 KO). Ten drugi półtora roku temu poniósł jedyną w karierze porażkę przegrywając większościową decyzją sędziów z mistrzem organizacji WBC, Reyem Vargasem. W pojedynku z Romanem stawką będzie pas WBA w wadze super koguciej.

 

Bardzo ciekawe zapowiada się również pojedynek dwóch niepokonanych pięściarzy kategorii półciężkiej. Mistrzostwa organizacji IBF będzie bronił Artur Beterbiev (12-0, 12 KO), który wszystkie swoje walki kończył przed czasem. Jego rywalem będzie Callum Johnson (17-0, 12 KO). 32-latek pierwszy raz w karierze zawalczy poza Wielką Brytanią.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie