Francuski siatkarz po raz pierwszy w historii zagra w Brazylii

Siatkówka
Francuski siatkarz po raz pierwszy w historii zagra w Brazylii
fot. PAP

Liga brazylijska jest jedną z najsilniejszych lig na świecie. Dominatorem rozgrywek od wielu lat jest Sada Cruzeiro, która chcąc się wzmocnić zrobiła krok, na który nie zdecydował się wcześniej żaden zespół z Brazylii. Trzykrotny klubowy mistrz świata po raz pierwszy w historii sięgnął po francuskiego gracza, a jest nim Kevin Le Roux.

Po tym jak z Sadą pożegnał się Robertlandy Simon władze klubu miały niemały kłopot na głowie. Ciężko bowiem znaleźć środkowego na podobnym poziomie. Brazylijczykom jednak się to udało i zakontraktowali pierwszego w historii ligi brazylijskiej Francuza Kevina Le Roux.

Mierzący 209 cm środkowy ma w swoim siatkarskim CV wiele sukcesów. W 2015 roku zdobył z reprezentacją Francji mistrzostwo Europy, kilkukrotnie zdobywał medale Ligi Światowej, a później także Ligi Narodów. Do swojego dorobku dołożył również mistrzostwo Turcji, wicemistrzostwo Francji i trzecie miejsce w lidze włoskiej.

Sada to klub, który sześciokrotnie wygrał krajowe rozgrywki. Cztery razy wygrywał mistrzostwo Ameryki Południowej i trzy razy  był klubowym mistrzem świata.

 

Do zespołu dołączył jeszcze jeden zawodnik spoza Brazylii. Na pozycji przyjmującego dziurę po Joandry Lealu załata Taylor Sander.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie