Francuski siatkarz po raz pierwszy w historii zagra w Brazylii

Siatkówka
Francuski siatkarz po raz pierwszy w historii zagra w Brazylii
fot. PAP

Liga brazylijska jest jedną z najsilniejszych lig na świecie. Dominatorem rozgrywek od wielu lat jest Sada Cruzeiro, która chcąc się wzmocnić zrobiła krok, na który nie zdecydował się wcześniej żaden zespół z Brazylii. Trzykrotny klubowy mistrz świata po raz pierwszy w historii sięgnął po francuskiego gracza, a jest nim Kevin Le Roux.

Po tym jak z Sadą pożegnał się Robertlandy Simon władze klubu miały niemały kłopot na głowie. Ciężko bowiem znaleźć środkowego na podobnym poziomie. Brazylijczykom jednak się to udało i zakontraktowali pierwszego w historii ligi brazylijskiej Francuza Kevina Le Roux.

Mierzący 209 cm środkowy ma w swoim siatkarskim CV wiele sukcesów. W 2015 roku zdobył z reprezentacją Francji mistrzostwo Europy, kilkukrotnie zdobywał medale Ligi Światowej, a później także Ligi Narodów. Do swojego dorobku dołożył również mistrzostwo Turcji, wicemistrzostwo Francji i trzecie miejsce w lidze włoskiej.

Sada to klub, który sześciokrotnie wygrał krajowe rozgrywki. Cztery razy wygrywał mistrzostwo Ameryki Południowej i trzy razy  był klubowym mistrzem świata.

 

Do zespołu dołączył jeszcze jeden zawodnik spoza Brazylii. Na pozycji przyjmującego dziurę po Joandry Lealu załata Taylor Sander.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze