Trener zadecydował. Grzyb zastąpi Mikę!

Siatkówka
Trener zadecydował. Grzyb zastąpi Mikę!
fot. PAP

Doświadczonego środkowego Wojciecha Grzyba spotkało spore wyróżnienie. Trener Andrea Anastasi powierzył mu rolę kapitana Trefla Gdańsk w sezonie 2018/19. Funkcję tę w poprzednim roku sprawował Mateusz Mika, który odszedł do Asseco Resovii.

Grzyb w Treflu Gdańsk występuje nieprzerwanie od sezonu 2014/15. Nadchodzące rozgrywki będą więc już jego piątymi w żółto-czarnych barwach. Wśród obecnych zawodników "gdańskich lwów" popularny "Grzybek" ma więc najdłuższy staż występów w pierwszej drużynie pod okiem trenera Andrei Anastasiego. Przypomnijmy też, że Grzyb w barwach Trefla Gdańsk wywalczył wicemistrzostwo i brązowy medal PlusLigi, dwa Puchary i Superpuchar Polski, występował także w Lidze Mistrzów.

 

Wcześniej środkowy kapitanem drużyny był podczas swojego ostatniego sezonu w Indykpolu AZS Olsztyn, a w Treflu w ubiegłych rozgrywkach często wspomagał w tej funkcji Mateusza Mikę. Decyzję o powierzeniu środkowemu roli kapitana ogłosił drużynie trener Andrea Anastasi.

 

– Czuję się zaszczycony, że została mi powierzona taka funkcja i będę starał się jak najlepiej dbać o interesy drużyny oraz reprezentować ją m.in. podczas konferencji, czy innych wydarzeń. Od lat jestem związany z Treflem Gdańsk, znam zasady panujące w naszej szatni, wiem, jak funkcjonuje klub i jego otoczenie. Będę godnie reprezentować klub – powiedział Grzyb.

 

 

Od czasu powrotu do PlusLigi Trefl Gdańsk miał tylko trzech kapitanów. W latach 2011–14 rolę tę pełnił Grzegorz Łomacz, a schedę po nim przejął Bartosz Gawryszewski (2014–17). W sezonie 2017/18 kapitanem był Mateusz Mika, a teraz został nim Wojciech Grzyb.

RM, Trefl Gdańsk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze