Liga Europy: Ligowe zwycięstwa rywali Lecha i Jagiellonii

KRC Genk, rywal Lecha w trzeciej rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej, wygrał na wyjeździe z KV Oostende 2:0 w meczu 3. kolejki belgijskiej ekstraklasy. W innym niedzielnym spotkaniu przeciwnik Jagiellonii KAA Gent wygrał u siebie z Waasland-Beveren 4:1.

Pierwszą bramkę dla KRC Genk zdobył w 79. minucie Leandro Trossard wykorzystując rzut karny, a pięć minut później bramkarza gospodarzy pokonał Ukrainiec Rusłan Malinowski. Mecz z ławki rezerwowych gości obejrzał Jakub Piotrowski.

Z kolei KAA Gent pokonał u siebie Waasland-Beveren. W 36. minucie bramkę dla gości strzelił Ukrainiec Roman Jaremczuk, a w 77. rzut karny wykorzystał Birger Verstraete. Sześć minut później trzecią bramkę dla gospodarzy strzelił Jonathan David, który swojego drugiego gola w tym meczu dołożył w 90. minucie. Honorowe trafienie w 82. min zaliczył Aleksandar Vukotic. W zespole gospodarzy od 66. minuty grał były pomocnik Legii Warszawa Vadis Odjidja-Ofoe.

Rewanżowe mecze trzeciej rundy kwalifikacji LE odbędą się w najbliższy czwartek. W pierwszym spotkaniu Lech przegrał na wyjeździe 0:2, a Jagiellonia uległa u siebie 0:1.

Mecz Lech Poznań - KRC Genk będzie transmitowany w czwartek 16 sierpnia od godz. 20.15 w Polsacie Sport.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.