Rosyjski potentat chce pozyskać talent Legii

Piłka nożna
Rosyjski potentat chce pozyskać talent Legii
fot. Cyfrasport
Sebastian Szymański (z prawej).

Najbardziej utalentowany zawodnik młodego pokolenia w Legii Warszawa może niebawem zmienić barwy klubowe. Mowa o Sebastianie Szymańskim, którym poważnie zainteresowane jest CSKA Moskwa. Mistrzowie Polski rozważają sprzedaż 19-latka bowiem transakcja oznaczałaby duży zysk finansowy dla stołecznego klubu.

O tych rewelacjach poinformował na Twitterze dziennikarz "Przeglądu Sportowego" - Łukasz Olkowicz. Według jego informacji 6-krotnemu zdobywcy mistrzostwa Rosji, bardzo zależy na pozyskaniu utalentowanego nastolatka. Pieniądze z tytułu transferu Szymańskiego byłby dla Legii bardzo ważne, gdyż "jego sprzedaż może okazać się zbawieniem, żeby spiąć budżet".

W przypadku odpadnięcia w III rundzie eliminacji Ligi Europy z FC91 Dudelange, odbije się to na budżecie klubowym. Wówczas wielce prawdopodobne jest, że klub z Łazienkowskiej 3 opuści kilku czołowych zawodników. Zapewne na pierwszy "ogień" poszedłby właśnie Szymański, który jest wart najwięcej.

 

Szymański jest jednym z najlepszych polskich piłkarzy młodego pokolenia. 19-latek pochodzący z Białej Podlaskiej w seniorskiej drużynie Legii rozegrał już 51 meczów. Strzelił w nich 9 goli oraz zanotował 6 asyst. Jest dwukrotnym mistrzem Polski oraz zdobywcą Pucharu Polski.

 

W przeszłości warszawski klub sprzedał do CSKA innego gracza - Dawid Janczyka. Rosyjski klub w 2007 roku zapłacił za polskiego napastnika aż 4,2 mln euro. Jednak 5-krotny reprezentant Biało-Czerwonych nie zrobił furory w moskiewskiej drużynie. W 20 występach zdobył zaledwie 2 bramki.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze