O tych rewelacjach poinformował na Twitterze dziennikarz "Przeglądu Sportowego" - Łukasz Olkowicz. Według jego informacji 6-krotnemu zdobywcy mistrzostwa Rosji, bardzo zależy na pozyskaniu utalentowanego nastolatka. Pieniądze z tytułu transferu Szymańskiego byłby dla Legii bardzo ważne, gdyż "jego sprzedaż może okazać się zbawieniem, żeby spiąć budżet".

W przypadku odpadnięcia w III rundzie eliminacji Ligi Europy z FC91 Dudelange, odbije się to na budżecie klubowym. Wówczas wielce prawdopodobne jest, że klub z Łazienkowskiej 3 opuści kilku czołowych zawodników. Zapewne na pierwszy "ogień" poszedłby właśnie Szymański, który jest wart najwięcej.

 

Szymański jest jednym z najlepszych polskich piłkarzy młodego pokolenia. 19-latek pochodzący z Białej Podlaskiej w seniorskiej drużynie Legii rozegrał już 51 meczów. Strzelił w nich 9 goli oraz zanotował 6 asyst. Jest dwukrotnym mistrzem Polski oraz zdobywcą Pucharu Polski.

 

W przeszłości warszawski klub sprzedał do CSKA innego gracza - Dawid Janczyka. Rosyjski klub w 2007 roku zapłacił za polskiego napastnika aż 4,2 mln euro. Jednak 5-krotny reprezentant Biało-Czerwonych nie zrobił furory w moskiewskiej drużynie. W 20 występach zdobył zaledwie 2 bramki.