Największym sukcesem w karierze 32-letniego Geschkego było etapowe zwycięstwo na górskim odcinku Tour de France 2015. Z ekipą Sunweb, która wcześniej działa pod nazwą Skil-Shimano, związany był przez dziesięć sezonów.

"Choć raz w swojej karierze chciałem zmienić zespół. Cieszę się na czekające mnie nowe wyzwania, szczególnie na ardeńskie klasyki" - przyznał Geschke.

Niemiec ma opinie solidnego "górala" i pomocnika. Łącznie przejechał 11 wielkich wyścigów (Giro d'Italia, TdF i Vuelta Espana). W lipcowym Tour de France pomógł Belgowi Tomowi Dumoulinowi w zajęciu drugiego miejsca.

Amerykańska grupa w tym sezonie rywalizuje pod szyldem BMC. Producent rowerów nie będzie jednak kontynuował jej wspierania, a jego miejsce zajmie CCC Dariusza Miłka. Nowej nazwy jeszcze nie zdradzono. Być może pojawi się kolejny sponsor.

Nowy projekt Miłka, działającego w branży obuwniczej jednego z najbogatszych Polaków, nie oznacza fuzji BMC z ekipą CCC Sprandi Polkowice, która pod różnymi nazwami od 2000 roku rywalizuje na zapleczu elity. Niewykluczone jednak, że część zawodników i sztabu znajdzie zatrudnienie w nowej drużynie. Na razie zapowiada się, że jej liderem będzie Belg Greg van Avarmaet, 33-letni mistrz olimpijski z Rio de Janeiro.