Rosjanin nowym zawodnikiem Cracovii

Piłka nożna
Rosjanin nowym zawodnikiem Cracovii
fot. Cracovia

Sierdier Sierdierow został nowym piłkarzem Cracovii – poinformował krakowski klub. Rosjanin z przedostatnim obecnie zespołem ekstraklasy związał się rocznym kontraktem, w którym zawarto możliwość przedłużenia współpracy.

24-letni Sierdierow w przeszłości był zawodnikiem m.in. CSKA Moskwa, Anży Machaczkała, Urału Swierdłowskaja Obłast i Slawii Sofia. Ostatni sezon spędził w drugoligowym Jenisieju Krasnojarsk. W rosyjskiej drugiej lidze zagrał w 30 meczach i zdobył jedną bramkę.

 

Pozyskanie Sierdierowa było spowodowane tym, że w ubiegłym tygodniu z Cracovią rozstał się Zorrilla Jimenez Elady, który po trzech tygodniach, z powodów osobistych, postanowił wrócić do Hiszpanii i przeszedł do FC Cartagena.

 

Lewonożny Sierdierow był w kręgu zainteresowań Cracovii już rok temu, ale wówczas nie zdecydowano się podpisać z nim kontraktu, gdyż w kadrze było dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej.

 

- To szybki piłkarz, a my kogoś takiego potrzebujemy, by zdobywać więcej bramek z kontrataków – tak scharakteryzował swojego nowego piłkarza trener Cracovii Michał Probierz.

 

Cracovia z dorobkiem dwóch punktów zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy. W piątek o godzinie 18 zmierzy się na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze