Rywal Kołeckiego: Nie wyobrażam sobie porażki na Babilon MMA 5

Sporty walki

- Jestem skromnym chłopakiem, który po prostu lubi się bić, ale nie wyobrażam sobie porażki z Szymonem Kołeckim - powiedział Michał Bobrowski przed sobotnią galą Babilon MMA 5.

23-letni Bobrowski ma w dorobku siedem zwycięstw, zaś 36-letni mistrz i wicemistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Kołecki sześć. Kołecki wszystkie dotychczasowe pojedynki rozstrzygnął w pierwszej rundzie, ale pochodzący z Dzierżoniowa Bobrowski jest przekonany, że przerwie jego passę.

 

- W ostatnich dwóch latach czterokrotnie wyjeżdżałem na obozy do Stanów Zjednoczonych, każdy trwający po około sześć tygodni. W Polsce nie brakuje świetnych miejsc do treningów, ale Ameryka jest najlepsza. Za każdym razem byłem w Albuquerque w Nowym Meksyku, gdzie miałem możliwość rywalizowania w Jackson Wink MMA Academy z wieloma topowymi zawodnikami, np. Marcinem Tyburą, Diego Sanchezem, Donaldem Cerrone, Carlosem Conditem, Jonem Jonsem, Derekiem Brounsonem, Timem Kennedym i innymi. Doceniam sportową klasę Szymona Kołeckiego, lecz z pewnością nie miał takich możliwości doskonalenia się w mieszanych sztukach walki - stwierdził mierzący 190 cm wzrostu Bobrowski.

 

Przez kilka lat trenował w Krakowie, ale wrócił w rodzinne strony i ćwiczy w Dzierżonowie oraz Świebodzicach. Głównym szkoleniowcem jest Mariusz Cieśliński, pomaga też m.in. Norbert Warchoł.

 

- Do Krakowa pojechałem jak najwięcej nauczyć się i, owszem, sporo zyskałem, ale mam wrażenie, że byłem niedoceniany, dlatego decyzja o powrocie to dobre rozwiązanie. Na co dzień i rozwijałem własne umiejętności, ale i pracowałem jako instruktor, także dorabiałem na "bramkach". Teraz mam więcej czasu na własne treningi, na regenerację, pomaga mi więcej firm, więc finansowo jestem zabezpieczony. I nie muszę już zapożyczać się u rodziny i znajomych, by sfinansować kolejną podróż do Ameryki. W komfortowych warunkach przygotowuję się do walki z Kołeckim. Wierzę, że zwycięstwo nad nim będzie trampoliną w karierze, i pod względem marketingowo-promocyjnym, ale przede wszystkim sportowym - dodał Bobrowski.

 

Jako 15-latek zaczął trenować taekwondo, potem zajął się też zapasami i brazylijskim ju jitsu, aż wreszcie poznał pięściarstwo i boks tajski. W MMA zaczynał od amatorskich zawodów. Jego marzeniem jest pas mistrza UFC.

 

- Będę dążył do osiągnięcia tego celu, ale nie jest to dla mnie sprawa życia i śmierci. Mam dystans do tego, co robię. Chciałbym osiągnąć wielki sukces w mieszanych sztukach walki, ale też marzy mi się wytrenowanie fajnych zawodników. Mam takich chłopaków walczących amatorsko i zawodowo, ale oczywiście przed wszystkimi, także przede mną, długa droga - przyznał Bobrowski, który uważany jest za wszechstronnego zawodnika, potrafiącego bić się i w parterze, i w stójce.

 

O swoich atutach przed pojedynkiem ze słynnym sztangistą powiedział: - Będąc na treningach w USA nigdy nie wiedziałem, kto danego dnia pojawi się na zajęciach. Trzeba było być przygotowanym i na świetnych zapaśników, i grapplerów, i bokserów czy kickbokserów. Nie zamierzam przechwalać się przed walką, ale jestem gotowy na coraz większe wyzwania w MMA. Poradzę sobie, bo wiem czego się do tej pory nauczyłem - podsumował.

 

Transmisja gali w sobotę od godziny 20.30 w Polsacie Sport Fight, od 21.55 w Super Polsacie, a od 23.05 w Polsacie.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze