Przygotowania do siatkarskich mistrzostw świata 2018 wkraczają w decydującą fazę! Jednym z przeciwników mających pomóc Heynenowi poukładać zespół jest Kamerun, z którym Biało-Czerwoni mierzyli się podczas pomyślnych dla nich mistrzostw cztery lata temu. Wówczas prowadzeni przez Stephane'a Antigę polscy siatkarze pokonali przeciwników z Afryki 3:1.

Nie inaczej było w piątek w Hali Sportowo-Widowiskowej KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie nasi siatkarze oddali przeciwnikom również zaledwie seta. Wpływ na porażkę w trzeciej partii mogły mieć roszady, które przeprowadził selekcjoner reprezentacji Polski tuż przed jej początkiem, jednak w kolejnej odsłonie poszczególne trybiki w biało-czerwonej maszynie już się dopasowały i Polacy zakończyli mecz wynikiem 25:19.

Najważniejsza impreza siatkarska w tym roku rozpocznie się 9 września na parkietach we Włoszech i Bułgarii. Domem Polaków na okres pierwszej fazy grupowej będzie Warna, w której zmierzymy się z Bułgarią, Iranem, Kubą, Finlandią oraz Portoryko.

Wcześniej podopiecznych Heynena czeka jeszcze jeden istotny sprawdzian, który odpowie na wiele pytań a także pomoże trenerowi wykrystalizować ostateczny skład i zgrać zespół pod względem taktycznym. Mowa o XVI Memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera, który rozpocznie się 24 sierpnia. Polacy w Tauron Arenie Kraków zagrają z Kanadą, Francją oraz Rosją.

Najpierw czeka nas jednak rewanżowy mecz z Kamerunem.

Transmisja meczu Polska - Kamerun od godziny 20.00 w Polsacie Sport. Zapraszamy!