Ibrahimović przeinwestował i stracił fortunę

Piłka nożna
Ibrahimović przeinwestował i stracił fortunę
fot. PAP/Abaca

Zlatan Ibrahimović podczas swojej kariery zawojował piłkarski świat. Szwedzki napastnik próbował również podbić branżę odzieżową, ale przynajmniej na razie ta sztuka mu się nie udała. Jego firma produkująca ubrania sportowe przyniosła ogromne straty i po dwóch latach została zamknięta.

"Ibra" swoją popularność chciał przekuć w sukces odzieżowy, dlatego założył markę "A-Z Sportswear". Jej żywot opierał się na silnej współpracy z norweską firmą "Varneri". W ofercie były przede wszystkim ubrania sportowe w zbliżonej cenie do potentatów typu "Nike" czy "Adidas". Nic więcej dziwnego, że "A-Z Sportswear" trudno było przebić się na rynku.


Po zaledwie dwóch latach trzeba było zwijać interes. Szwedzka gazeta "Dagens Industri" oceniła, że marka "A-Z Sportswear" przyniosła około 22 milionów dolarów strat. - Petter Varner i Zlatan Ibrahimović zgodnie zadecydowali o zakończeniu współpracy. Inwestycja w odzież sportową stała się zbyt kosztowna - napisali przedstawiciele Varneri w komunikacie dla mediów.

 

Za to na polu sportowym byłemu kapitanowi reprezentacji Szwecji wiedzie się wciąż bardzo dobrze. Niespełna 37-letni szwedzki napastnik od końca marca tego roku występuje w Los Angeles Galaxy. W 19 meczach ligi MLS strzelił 15 goli oraz zaliczył 5 asyst.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze