Nice 1 Liga Żużlowa: Bober zawieszony

Żużel

Żużlowiec Speed Car Motoru Lublin Oskar Bober, u którego przed niedzielnym meczem pierwszoligowym w Gnieźnie z Car Gwarant Startem stwierdzono obecność alkoholu w organizmie, został zawieszony.

Jak głosi poniedziałkowy komunikat Głównej Komisji Sportu Żużlowego Bober został zawieszony przez GKSŻ na okres do czasu zakończenia sprawy dyscyplinarnej, nie dłużej niż na 60 dni. Przed niedzielnym meczem pierwszoligowym Car Gwarant Startu Gniezno z lubelskim Speed Car Motorem wszyscy zawodnicy obydwu zespołów zostali poddani badaniu alkomatem i u juniora Motoru stwierdzono 0,6 promila zawartości alkoholu.

Tę informację podała asp. sztab. Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Zawodnik Motoru został wykluczony z zawodów, a wyścigi, w których miał uczestniczyć rozgrywane były w trzyosobowych obsadach. Zgodnie z regulaminem GKSŻ za uczestnictwo w zawodach pod wpływem alkoholu zawodnikowi grozi kara pieniężna w wysokości 50 tys. zł oraz zawieszenie od jednego miesiąca do dwóch lat.

Lublinianie zapewnili już sobie pierwsze miejsce po fazie zasadniczej rozgrywek i udział w play off o awans do ekstraklasy. Oskar Bober był jednym z najlepszych młodzieżowców w tej edycji pierwszej ligi, ale teraz sytuacja klubu bardzo się skomplikowała, bo niedawno kontuzji doznał inny junior Emil Peroń, Kacper Gosik nie ma skończonych 16 lat i nie może startować w meczu ligowym, a Eryk Borczuch i Maciej Kuromonow zostali wypożyczeni do Orła Łdź i nie mogą zostać sprowadzeni do Lublina.

Zgodnie bowiem z regulaminem zawodnik wypożyczony nie może mieć na koncie w danym sezonie więcej niż 8 punktów łącznie z bonusami.

Niewykluczone, że zaplanowane na najbliższą niedzielę spotkanie z Orłem w Łodzi lublinianie oddadzą walkowerem, bo może wystąpić problem z obowiązkowym wystawieniem w składzie czterech Polaków. W tej chwili do dyspozycji trenera Dariusza Śledzia są jedynie: Dawid i Wiktor Lampartowie oraz Paweł Miesiąc, bo kapitan Motoru Lublin Daniel Jeleniewski po złamaniu nogi w tym sezonie już nie wystąpi. Zawieszenie Bobera komplikuje też udział Motoru w kolejnych rundach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, które od wtorku do czwartku mają się odbyć w Tarnowie i Lublinie.

JW, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie