Żużlowiec z Lublina wydał oświadczenie po „aferze alkoholowej”

Żużel

W miniony weekend na polskich torach odbyły się kolejne mecze ligowe. Niestety z pozasportowych względów głośno było o juniorze Speed Car Motor Lublin, Oskarze Boberze, u którego przed spotkaniem 13. kolejki w Nice 1 lidze żużlowej w Gnieźnie przeciwko tamtejszemu Car Gwarant Start wykryto zawartość alkoholu w organizmie. Sam zainteresowany napisał oświadczenie w tej sprawie.

Juniorowi lidera Nice 1 ligi grożą bardzo surowe sankcje, począwszy od kary finansowej w wysokości 50 tysięcy złotych, a skończywszy na dwuletniej dyskwalifikacji. Obecnie zawodnik jest zawieszony aż do zakończenia sprawy dyscyplinarnej. Decyzje o ukaraniu żużlowca podejmie GKSŻ w okresie nie dłuższym niż 60 dni.

 

Tymczasem Oskar Bober postanowił na łamach mediów społecznościowych wydać oświadczenie w sprawie swojej wpadki.

 

„wiemy jak potoczył się wczorajszy dzień . Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie . Jedynie co mogę teraz powiedzieć , to PRZEPRASZAM . Pragnę przede wszystkim przeprosić swój klub , moja drużynę , Trenera, sponsorów oraz wszystkich którzy tworzą ten klub i ciężko pracują na jego renomę i markę . Przepraszam Również lubelskich kibiców , bez których żużel w Lublinie by nie istniał . Wyrażam głęboki żal za swoje zachowanie. Wiem , ze zawiodłem wiele osób , ale najbardziej sam siebie ... Obiecuje , ze zrobię wszystko ,co będzie możliwe, aby odkupić swoje winy. Dziękuję również tym , którzy się nie odwrócili ode mnie w tych trudnych chwilach” – napisał (pisownia oryginalna).

 

Jego drużyna przegrała w pierwszej stolicy polski 43:47, ale zapewniła sobie pierwsze miejsce po fazie zasadniczej. Duże prawdopodobieństwo, że lublinianie będą musieli jednak radzić sobie w decydujących meczach w fazie play-off bez Bobera.

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze