Turniej na cześć wybitnego australijskiego zawodnika Roda Lavera Europa kontra Reszta Świata w tym roku odbędzie się w Chicago w dniach 21-23 września. Przed rokiem w Pradze triumfowała drużyna Starego Kontynentu.

Nadal w dniach 14-16 września zagra w półfinale Pucharu Davisa w Lille przeciw Francji.

W zespole Reszty Świata wystąpią m.in. trzeci w rankingu ATP Argentyńczyk Juan Martin del Potro oraz Kevin Anderson z RPA, finalista Wimbledonu. Kapitanem będzie słynny Amerykanin John McEnroe. Naprzeciw nich, pod wodzą niemniej legendarnego zawodnika Szweda Bjoerna Borga w roli kapitana, na kort wyjdą oprócz Federera i Djokovica m.in. Niemiec Alexander Zverev (czwarty w rankingu) oraz Bułgar Grigor Dimitrow (8. lokata w ATP).

Każdego dnia rozegrane zostaną po trzy mecze singlowe oraz jeden deblowy. Przy remisie o końcowym wyniku ma decydować kolejne spotkanie w grze podwójnej. Za występ zawodnicy nie dostaną punktów rankingowych, ale mogą liczyć na premie finansowe.

Laver, który 9 sierpnia skończył 80 lat, to jedyny tenisista w historii, któremu udało się zdobyć dwa kalendarzowe Wielkie Szlemy. W sumie wygrał 11 turniejów tej rangi.