Bubka oczyszczony z podejrzeń dotyczących przelewu pieniędzy

Inne
Bubka oczyszczony z podejrzeń dotyczących przelewu pieniędzy
fot. Cyfrasport

Wiceprezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) Ukrainiec Siergiej Bubka został oczyszczony przez Athletics Integrity Unit (AIU), organ odpowiedzialny za kwestie uczciwości i dopingu w tej dyscyplinie, z podejrzeń dotyczących przelewu pieniędzy.

Jak poinformowano w komunikacie, AIU "zdecydował się nie podejmować żadnych działań przeciwko Siergiejowi Bubce", wyjaśniając, że na podstawie dostępnych informacji nie doszło do naruszeń zasad IAAF.

 

Dodano, że przez rok prowadzono szeroko zakrojone dochodzenia, zaznaczając również, iż dochodzenia karne są w toku i można rozpatrzyć ponownie sprawę, gdyby pojawiły się nowe dowody.

 

Francuska gazeta "Le Monde" poinformowała we wrześniu ubiegłego roku, że Bubka - wybitny w przeszłości skoczek o tyczce - przeniósł w 2009 roku fundusze (45 tys. euro) do spółki powiązanej z ówczesnym skarbnikiem IAAF Rosjaninem Walentinem Bałachniczewem, który został dożywotnio zdyskwalifikowany z działalności w lekkiej atletyce w związku z oskarżeniami o korupcję.

 

Bubka jest mistrzem olimpijskim z Seulu 1988 roku i sześciokrotnym mistrzem świata (1983, 1987, 1991, 1993, 1995, 1997). Do niego należy rekord globu w skoku o tyczce na stadionie wynoszący 6,14 metrów (w 1994 roku).

 

Oprócz swoich obowiązków w IAAF, Bubka jest też członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) oraz szefem Ukraińskiego Komitetu Olimpijskiego.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie