Walka wieczoru gali UFC 229 będzie zdecydowanie największym wydarzeniem w świecie wszechstylowej walki wręcz w tym roku, a być może również najbardziej wyczekiwanym pojedynkiem w historii amerykańskiej organizacji.

Zawodnicy nie przepadają za sobą prywatnie, a pikanterii dodaje fakt, że już kilka miesięcy temu przed galą UFC 223 niewiele brakowało i wyjaśniliby spór poza oktagonem. Atmosfera przed starciem rośnie każdego dnia, a zainteresowanie wydarzeniem już gwarantuje amerykańskiej organizacji jeden z najlepszych wyników sprzedażowych w historii.

Conor McGregor w UFC stoczył dziesięć pojedynków, z których wygrał aż dziewięć. Dodatkowo Irlandczyk jako pierwszy zawodnik w historii, po wygranej z Eddiem Alvarezem na gali UFC 205, dzierżył równolegle pasy mistrzowskie dwóch kategorii wagowych. Od listopada 2016 roku jednak nie stoczył ani jednej walki.

Khabib Nurmagomedov po stoczeniu 26 walk zawodowych cały czas pozostaje zawodnikiem niepokonanym, a przecież w UFC występował już dziesięciokrotnie. Na swoim koncie ma wygrane z m.in. Gleisonem Tibau, Rafaelem dos Anjosem, Michaelem Johnsonem czy Edsonem Barbozą. W swojej ostatniej walce po wygrane z Alem Iaquintą na gali UFC 223 zdobył pas mistrzowski kategorii lekkiej.
Transmisja gal UFC na sportowych antenach Polsatu!