MŚ w biathlonie na nartorolkach: Srebrny medal polskiej sztafety

Inne
MŚ w biathlonie na nartorolkach: Srebrny medal polskiej sztafety
fot. PAP

Od srebrnego medalu rozpoczęli starty reprezentanci Polski w mistrzostwach świata w biathlonie na nartorolkach w czeskim Novym Mescie. Joanna Jakieła, Kamila Żuk, Wojciech Skorusa i Przemysław Pancerz zajęli drugie miejsce w wyścigu juniorskich sztafet mieszanych.

Zwyciężyli Czesi, a po brąz sięgnęła niespodziewanie Słowenia.

Na pierwszej zmianie w polskim zespole zaprezentowała się Joanna Jakieła. Łącznie aż cztery karne rundy spowodowały, że po jej występie biało-czerwoni ze stratą minuty i 41 sekund plasowali się dopiero na siódmym miejscu. Kamila Żuk, która rywalizowała jako druga, nie miała sobie równych i po jej drugim strzelaniu Polska była już na czele stawki. Ostatecznie mistrzyni świata juniorek z zimy zmieniała się z Wojciechem Skorusą ponad pół minuty przed ekipą gospodarzy.

To właśnie Czesi okazali się najgroźniejszymi rywalami. Jakub Stvrtecky już po strzelaniu w postawie leżąc wyprzedził Skorusę. Na finiszu trzeciego odcinka Polak tracił do niego już 45 sekund. Przemysław Pancerz, mimo karnej rundy po strzelaniu w postawie stojąc, zniwelował część strat i przyprowadził zespół do mety 28 sekund za Viteslavem Hornigiem.

Trzecie miejsce zajęła niespodziewanie reprezentacja Słowenii, która straciła do Polaków niemal minutę. Dopiero na czwartym miejscu finiszowali Rosjanie, którzy triumfowali w tej konkurencji w zdecydowanej większości poprzednich edycji mistrzostw.

Polska do tej pory mogła pochwalić się jednym krążkiem wywalczonym przez juniorów na MŚ w biathlonie na nartorolkach w sztafecie mieszanej. Osiem lat temu w Dusznikach-Zdroju Maria Bukowska, Monika Hojnisz, Łukasz Słonina i Rafał Lepel wywalczyli brąz.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze