Asseco Resovia zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata

Siatkówka
Asseco Resovia zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata
Fot. Cyfrasport

Klubowe Mistrzostwa Świata, które rozgrywane będą na polskich parkietach zbliżają się wielkimi krokami. Wiemy już, że pewna udziału w nich jest PGE Skra Bełchatów. Według najnowszych informacji dołączyć ma do niej kolejna polska drużyna.

Turniej rozpocznie się 26 listopada i potrwa do 2 grudnia. Mecze będą rozgrywane w trzech polskich miastach. Udziału pewny może być mistrz Polski – PGE Skra Bełchatów, triumfator Ligi Mistrzów Zenit Kazań, trzykrotny zwycięzca KMŚ Sada Cruzeiro i najlepszy zespół z Azji Sarmayeh Bank. Teraz okazuje się, że dziką kartę od organizatora otrzyma kolejny polski klub. Jak podaje "Przegląd Sportowy" ma nim być Asseco Resovia Rzeszów, która w ostatnich rozgrywkach ligowych zajęła dopiero szóste miejsce.

Informacji nie chciał jednak potwierdzić prezes Professional Sports Events, czyli organizatora imprezy - Tomasz Cieślik. Zapewnił jednak, że obsada turnieju będzie mocna, a do naszego kraju przyjadą najlepsi siatkarze.

Jeśli Resovia faktycznie dołączy do turnieju, wtedy jedna z grup swoje mecze rozgrywać będzie w Hali Podpromie. Dwie pozostałe lokalizacje nie są jeszcze znane, ale wiadomo już, że nie będzie to ani Atlas Arena, ani Hala "Energia" w Bełchatowie. Mecze poprzedniej edycji rozgrywane były w Opolu, Łodzi i Krakowie. Tegoroczne spotkania mają odbywać się w innych lokalizacjach.

JW, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze