Kubiak: Niektórzy z nas za bardzo chcą i to ich stopuje

Siatkówka

Michał Kubiak był po raz kolejny kluczową postacią reprezentacji Polski w drugim meczu Memoriału Wagnera, wygranym przez biało-czerwonych z Francją 3:2. Kapitan zespołu Vitala Heynena opowiedział o pozytywach, a także problemach naszej kadry w finalnym etapie przygotowań. "Z każdym dniem i minutą na boisku nasza gra będzie się poprawiać. Jesteśmy w połowie drogi, żaden z nas wciąż nie jest na maksa przygotowany i jeszcze nie gra tego co potrafi" - zapowiedział z nadzieją przyjmujący.

Marcin Lepa: Zupełnie inny scenariusz dzisiejszego spotkania i zupełnie inna jakość w grze biało-czerwonych...

Michał Kubiak: Pierwsze dwa sety były bardzo dobre w naszym wykonaniu, mimo przegrania drugiego z nich. Graliśmy naprawdę dobrą siatkówkę, jako kapitan i my wszyscy jesteśmy zadowoleni. Później czegoś nam zabrakło.

Widać postęp w grze blokiem i w obronie, nawet w stosunku do wczoraj. Trener Heynen chwalił te elementy, jednak wczoraj nie mieliśmy tego dowodu. Dzisiaj już tak. Cały czas szukamy stabilizacji na prawym skrzydle, w ataku...

Z każdym dniem i minutą na boisku nasza gra będzie się poprawiać. Jesteśmy w połowie drogi, żaden z nas wciąż nie jest na maksa przygotowany i jeszcze nie gra tego co potrafi. Wszyscy jednak się staramy, niektórzy może za bardzo chcą i to ich trochę stopuje.

Dzisiaj nawet gdyby była porażka, ważyłaby więcej niż wczorajsze zwycięstwo z Kanadą. Jest wam to potrzebne mentalnie - takie podbudowanie...

Specjalnie powiedziałem o tych dwóch setach, bo na nie Francja wyszła podstawowym składem i graliśmy z nimi jak równy z równym. Później były roszady i działy się różne rzeczy. Dwa pierwsze sety były super i jestem z nich zadowolony.

 

Cała rozmowa z Michałem Kubiakiem w załączonym materiale wideo.

Marcin Lepa, ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie