Dziewiąte miejsce Przybylskiego podczas łuczniczych mistrzostw Europy

Inne
Dziewiąte miejsce Przybylskiego podczas łuczniczych mistrzostw Europy
fot. PAP

Łukasz Przybylski (A3D Toszek) zajął dziewiąte miejsce w konkurencji łuku bloczkowego w rozgrywanych Legnicy łuczniczych mistrzostwach Europy.

W rywalizacji kobiet w tej samej konkurencji na 17. miejscu sklasyfikowana została 63-letnia Anna Stanieczek (LUKS Orlik Goleszów).

 

Z kolei w łukach klasycznych także 17. była Sylwia Zyzańska (Łucznik Żywiec).

 

Przybylski w pierwszym czwartkowym pojedynku (1/16 finału) wyeliminował Joakima Limasa (Szwecja) 145:144. W następnym miał za rywala lidera światowego rankingu i wielokrotnego medalistę mistrzostw świata Holendra Mike Schlossera. Po zaciętej rywalizacji lepszy okazał się Holender wygrywając 150:145.

 

Pozostali Polacy Krzysztof Gorczyca (Strzelec Legnica) i Filip Szeląg (A3D Toszek) ukończyli zawody na 57. miejscu.

 

Stanieczek w 1/16 finału po wyrównanej walce uległa trzeciej zawodniczce kwalifikacji i piątej w rankingu światowym Francuzce Sophie Dodemont 143:145.

 

33. lokata przypadła Katarzynie Szałańskiej (Strzelec Legnica) oraz Renacie Leśniak (GOKiS Dobczyce).

 

Rywalką Zyzańskiej w 1/16 finału była wiceliderka rankingu światowego Ksenia Pierowa. Rosjanka zwyciężyła 6:5 (9-7), a w kolejnym pojedynku przegrała z Turczynką Gulmaz Coskun 4:6.

 

W mistrzostwach pozostały jeszcze dwie polskie pary mieszane: Stanieczek i Przybylski (łuki bloczkowe) oraz Zyzańska i Kacper Sierakowski (Stowarzyszenie Łuczniczy Marymont Warszawa), które dotarły do 1/12 finału.

 

Mistrzostwa zakończą się 1 września.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze