"Anglicy uznali, że lepiej wypożyczyć Kapustkę do drugiej ligi belgijskiej niż do Ekstraklasy"

Piłka nożna

Bartosz Kapustka spędzi ten sezon w drugoligowym OH Leuven, gdzie został wypożyczony z Leicester City. Czy to dobry ruch, czy może lepiej byłoby dla niego, gdyby wrócił do Ekstraklasy? O tym dyskutowano w Dogrywce Cafe Futbol.

Kapustka nie miał szans na grę w pierwszej drużynie Leicester City, dlatego rozglądał się za innym klubem. Chociaż pomocną dłoń chciała wyciągnąć do niego Cracovia, to najbliżej było mu do spadkowicza z Serie A Benevento Calcio. 21-latek poleciał nawet do Włoch i przeszedł testy medyczne, jednak temat upadł na ostatniej prostej. W tej sytuacji w ostatnim dniu okna transferowego trafił na wypożyczenie do belgijskiego OH Leuven, które jest satelickim klubem Leicester City.

 

- W Leicester City uznano, że wypożyczenie do Cracovii, gdzie chciał go prezes i trener Michał Probierz, to nie jest dobry krok w rozwoju piłkarza. W klubie satelickim mają cały czas oko, kto jest szkoleniowcem, jak się tam pracuje, jak się wychowuje zawodników... Uznali, że lepiej wypożyczyć go do drugiej ligi belgijskiej - zauważył Mateusz Borek.

 

- Akurat mają rację, że nie do Cracovii. Są jednak inne kluby, który chętnie wzięłyby go do czerwca, żeby chłopak się odbudował i sobie pograł. Powrót do tego klubu, z którego odszedłeś, to nie jest dobry pomysł dla piłkarza. Ja bym nigdy tak nie zrobił - stwierdził Tomasz Hajto.

 

Cała dyskusja o Bartoszu Kapustce w załączonym materiale.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze