"Nowy Klose" zagra dla Niemiec czy Polski? "Nie możemy stracić kolejnego talentu"

Piłka nożna

Jacek Magiera objął reprezentację Polski U-20 i to on będzie częściowo odpowiedzialny za budowanie talentów dla seniorskiej reprezentacji biało-czerwonych. Jednym z najważniejszych tematów pozostaje Marcel Zylla, czyli piłkarz Bayernu Monachium o podwójnym obywatelstwie polsko-niemieckim. Czy wybierze grę z orzełkiem na piersi? Magiera został przepytany przez Romana Kołtonia w programie "Prawda Futbolu".

Zylla jest piłkarzem Bayernu Monachium, gdzie stawia kolejne kroki w systemie szkolenia. Tego lata trener pierwszego zespołu Niko Kovac zabrał go na tournee po Stanach Zjednoczonych, gdzie miał okazję pograć na najwyższym poziomie. 18-latek zagrał epizody z Paris Saint-Germain i Manchesterem City oraz całą połowę z Juventusem. Na co dzień występuje w zespole do lat 19.
 
Piłkarz ma podwójne obywatelstwo, jednak bliżej mu do polskich zespołów młodzieżowych. Zylla zagrał jeden mecz dla reprezentacji Niemiec U-17, jednak później występował u Dariusza Dźwigały w zespole do lat 19. Czy teraz miejsce dla niego znajdzie Jacek Magiera? Selekcjoner kadry do lat 20 wypowiedział się na temat zawodnika w programie "Prawda Futbolu".
 
- Chciałbyś porozmawiać z nim osobiście, namówić go do gry w naszej reprezentacji. Czy to może być taki Podolski czy Klose, którego my przejmiemy w odpowiednim wieku? - rozpoczął temat Kołtoń.
 
- Jestem w stałym kontakcie z jego ojcem, Marcel nie mówi zbyt dobrze po polsku. Potrzebujemy takich zawodników. Jestem umówiony na wyjazd do Monachium na rozmowę, żeby z Marcelem porozmawiać i powołać go na październikową konsultację. Po rozmowie z zawodnikiem będę mądrzejszy, przedstawimy sobie swoje argumenty. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby nie spróbować z tego kalibru talentem z Bayernu - opowiedział o sytuacji z Zyllą Magiera.
 
Dyskusja na temat Zylli (część programu "Prawda Futbolu") w załączonym materiale.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze