Szalpuk: Jesteśmy w stanie grać jeszcze lepiej

Siatkówka

– W tych sparingach robiliśmy krok po kroku. W końcu zaczynają się mistrzostwa. Jeszcze tylko dwa dni wolnego, potem lecimy do Bułgarii i zaczynamy wielką walkę – powiedział Artur Szalpuk po zwycięstwie polskich siatkarzy 3:1 w towarzyskim meczu z Belgią. Był to ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed zbliżającymi się mistrzostwami świata.

– Praca, którą wykonaliśmy na treningach była skuteczna. Widać, że zagrywka, w porównaniu do meczów Ligi Narodów jest na dużo wyższym poziomie. Potrafimy odrzucić rywala od siatki. Myślę, że dwa dni odpoczynku sprawią, że będziemy wyglądali jeszcze lepiej, bardziej świeżo, bo ostatnio w Spale trochę trenowaliśmy – przyznał przyjmujący reprezentacji Polski.

 

Szalpuk jest dobrej myśli przed zbliżającym się wielkimi krokami siatkarskim mundialem:

 

– Miejmy nadzieję, że nie pokazaliśmy jeszcze wszystkiego, co potrafimy, że jesteśmy w stanie grać jeszcze lepiej, bardziej skutecznie i że ta lepsza gra przyjdzie w Warnie – dodał.

 

Rywalami Polaków w pierwszej fazie MŚ (grupa D) będą kolejno: Kuba (12 września), Portoryko (13 września), Finlandia (15 września), Iran (17 września) i Bułgaria (18 września).    

Adrian Brzozowski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie