Mistrzyni pozbawiona pasa. Jędrzejczyk otrzyma szansę?!

Sporty walki
Mistrzyni pozbawiona pasa. Jędrzejczyk otrzyma szansę?!
fot. Polsat Sport

Nicco Montano nie jest już mistrzynią wagi muszej UFC - poinformował Dana White. O zwakowany pas ma w przyszłości powalczyć Valentina Shevchenko.

Na hitowej gali UFC 228, która w nocy z soboty na niedzielę będzie transmitowana w Polsacie Sport, Montano miała bronić wywalczonego w zeszłym roku tytułu właśnie przeciwko Shevchenko. Do walki jednak nie dojdzie, gdyż Amerykanka jeszcze przed wczesną ceremonią ważenia z powodów zdrowotnych trafiła do szpitala. Kilka godzin później największa organizacja MMA na świecie poinformowała o pozbawieniu jej pasa.

 

Sternik UFC Dana White dodał też, że o zwakowany tytuł powalczy Szewczenko z bliżej nieokreśloną rywalką. Dywizja musza jest najmłodsza w całej organizacji i nie ma jeszcze tak wykształconej drabinki, a w pierwszej "15" znajduje się jeszcze wiele niesprawdzonych zawodniczek.

 

Ciekawą propozycję podał na Twitterze dziennikarz ESPN Ariel Helwani. Według niego Shevchenko powinna zmierzyć się... z Jędrzejczyk. Obie zawodniczki biły się trzy razy na zasadach muay thai i trzykrotnie triumfowała reprezentantka Peru.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze