Hajto o reprezentacji U-21: To była żenada!

Reprezentacja Polski do lat 21 tylko zremisowała przed własną publicznością z Wyspami Owczymi 1:1 w siódmym meczu kwalifikacji mistrzostw Europy. To bardzo mocno komplikuje sytuację naszego zespołu w kontekście zajęcia pierwszego miejsca w tabeli i awansu do turnieju głównego. – To była żenada! – stwierdzili zgodnie Artur Wichniarek i Tomasz Hajto w Dogrywce Cafe Futbol.

Polacy już w 16. minucie stracili bramkę. Stratę na połowie rywala zanotował Dawid Kownacki. Źle ustawił się Mateusz Wieteska, który nie upilnował Jakupa Thomsena, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Kamila Grabarę. Nasi piłkarze mieli wiele sytuacji, ale tylko raz umieścili piłkę w siatce. Rzut karny wykorzystał Kownacki.

– Fajnie jest się bawić, wrzucać coś na media społecznościowe, tylko w tym składzie z zawodnikami mającymi aspiracje, żeby grać w pierwszej reprezentacji, to chciałbym widzieć inny wynik. Można przegrywać z Wyspami Owczymi, bo ktoś strzelił bramkę życia, ale mecz musi się skończyć przynajmniej 4:1! To było żenujące – grzmiał Hajto.

W pierwszym meczu rozgrywanym na Wyspach Owczych Polacy również zremisowali (2:2). W tej chwili nasz zespół stracił fotel lider na rzecz Duńczyków. Do końca kwalifikacji pozostały trzy mecze. 11 września Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Finlandią. Awans na ME wywalczą tylko zwycięzcy grup, a cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc zmierzą się w listopadowych barażach. W tabeli wiceliderów jesteśmy na 4. pozycji.

– To żenada! Wyspy Owcze? Dwa razy? Sam Kownacki powinien strzelić trzy gole – dodał Wichniarek.

Dogrywka Cafe Futbol do obejrzenia w załączonym materiale wideo.