Polska - Finlandia: Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Siatkówka
Polska - Finlandia: Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie
fot. PAP

Po dwóch stosunkowo łatwych zwycięstwach reprezentacji Polski w fazie grupowej na siatkarskich mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii nadszedł czas na starcie z nieco mocniejszym zespołem z Finlandii. Transmisja meczu Polska - Finlandia w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Zwycięstwo z reprezentacją Kuby w pierwszym meczu na siatkarskim mundialu dodało podopiecznym Vitala Heynena skrzydeł i poniosło do kolejnego, łatwego zwycięstwa z Portoryko. W sobotę Biało-Czerwoni staną przed pierwszym poważnym testem.

- To były najłatwiejsze mecze w grupie, a prawdziwa siatkówka zacznie się od meczu z Finlandią. To nieobliczalna drużyna ze wspaniałymi kibicami, których pamiętamy z ubiegłorocznych mistrzostw Europy. Są niebezpieczni i musimy być skoncentrowani w stu procentach, by nie dopuścić do tego, żeby to spotkanie nam uciekło - powiedział libero zespołu Damian Wojtaszek.

Finowie w meczu otwarcia nie podołali gospodarzom z Bułgarii nie urywając choćby jednego seta. Starcie z Kubą poszło już jednak po ich myśli i rozstrzygnęli je na swoją korzyść 3:1. W ekipie ze Skandynawii nie brakuje polskich akcentów. W sztabie szkoleniowym w roli statystyka występuje Oskar Kaczmarczyk, który w kadrze Ferdinando De Giorgiego był asystentem, a fizjoterapeutą jest Paweł Baryła. Trenerem zespołu jest były zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tuomas Sammelvuo. Najmocniejszym ogniwem reprezentacji Finlandii jest były gracz Stoczni Szczecin Eemi Tervaportti.

Polacy mierzyli się w Finami aż jedenaście razy. Sześciokrotnie lepsi byli Biało-Czerwoni. Ostatni raz wygrali w bezpośrednim starciu, które miało miejsce w fazie grupowej ubiegłorocznych mistrzostw Europy. Czy w sobotę powtórzą ten wynik?

Transmisja meczu Polska - Finlandia od godz. 19.20 w Polsacie Sport i Super Polsacie. Komentują Wojciech Drzyzga i Tomasz Swędrowski.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze