Madrid Challenge by la Vuelta: Zwycięstwo Ellen van Dijk

Holenderka Ellen van Dijk z ekipy Sunweb zwyciężyła w dwuetapowym wyścigu kolarskim Madrid Challenge by la Vuelta. Drugi etap, ze startem i metą w stolicy Hiszpanii, wygrała po finiszu z 16-osobowej grupy Włoszka Giorgia Bronzini. (Cylance).

Zawodniczka drużyny Cylance wyprzedziła Australijkę Sarah Roy (Mitchelton-Scott) oraz Niemkę Charlotte Becker (Hitec Products). Van Dijk minęła linię mety na szóstym miejscu, a ósma była jedyna Polka - Małgorzata Jasińska (Movistar).

Wyścig ustawił pierwszy etap - rozegrana w sobotę pod Madrytem jazda drużynowa na czas. Wygrała ją ekipa Sunweb, wyprzedzając o 18 sekund brytyjski Wiggle High5 oraz o 46 australijski Mitchelton-Scott. Zespół Jasińskiej - Movistar zajął siódme miejsce ze stratą 1.14.

W niedzielę na etapie w Madrycie, gdzie wieczorem zakończy się męska Vuelta a Espana, drużyna Sunweb kontrolowała sytuację.

W klasyfikacji generalnej van Dijk wyprzedziła o 11 sekund koleżankę klubową Amerykankę Coryn Riverę oraz o 15 Francuzkę Audrey Cordon-Ragot (Wiggle High5). Jasińska zakończyła rywalizację na 20. miejscu ze stratą 1.19.

Madrid Challenge by la Vuelta był przedostatnią imprezą cyklu World Tour. Zakończy go 21 października wyścig Tour of Guangxi w Chinach.