Polak odchodzi z UFC! "Chciałbym walczyć w Polsce"

Sporty walki

Damian Stasiak (10-6, 1 KO, 7 SUB) podczas studia do gali UFC Fight w Moskwie zdradził, że nie będzie już walczył dla największej organizacji MMA na świecie. Pod skrzydłami nowego menadżera, Pawła Kowalika "Webster" będzie chciał wrócić na odpowiednie tory.

Stasiak walczył dla UFC sześć razy, trzy ostatnie pojedynki, z Pedro Munhozem, Brianem Kelleherem oraz Pingyuanem Liu przegrał i jego przygoda z największą organizacją MMA na świecie dobiegła końca.

 

- Damian zdradził, że będzie się bił dla innej organizacji - powiedział Mateusz Borek dodając, że Stasiak zaczął współpracę z Kowalikiem.

 

- Po ostatniej walce porozumieliśmy się z Damianem, że postaramy się wyprostować tę karierę. Zainteresowanych organizacji "Websterem" jest więcej niż tych, które mogą spełnić finansowe realia. Poza największą polską federacją pozostałe kierunki są zagraniczne - stwierdził Kowalik.

 

- Bardzo chciałbym zawalczyć w Polsce. Poczuć ten klimat i troszkę popracować na swoje nazwisko - dodał Stasiak, który przygodę z UFC zaczął od porażki z Yaotzinem Mezą. Później zaliczył dwa zwycięstwa, ale od dwóch lat nie potrafił wygrać pojedynku.

 

Dyskusja na temat przyszłości Damiana Stasiaka w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze