Superliga: Mocne otwarcie Grunwaldu

Inne
Superliga: Mocne otwarcie Grunwaldu
fot. PAP

Broniący tytułu hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań rozgromili na wyjeździe Siemianowiczankę 14:0 na inaugurację nowego sezonu superligi. W derbach Poznania AZS Politechnika pokonała AZS AWF 5:3.

Trener Grunwaldu Karol Śnieżek był trochę zaskoczony rozmiarami zwycięstwa. "W ostatnim czasie bardzo ciężko pracowaliśmy. Naszym celem w tej chwili nie jest nasza liga, ale turniej 1. rundy Ligi Mistrzów, który czeka nas za trzy tygodnie. W Siemianowicach przed inauguracją sezonu zagraliśmy jeszcze dwa sparingi Arminen Wiedeń, wygraliśmy 3:0 i 3:2" - powiedział PAP szkoleniowiec.

Jak dodał, Siemianowiczanka nie zmusiła jego podopiecznych do większego wysiłku. "W ubiegłym roku też zaczynaliśmy sezon w Siemianowicach i wygraliśmy tylko 3:2. Naszym celem była gra +na zero z tyłu+. Cieszę się, że chłopacy grali skoncentrowani przez całe spotkanie" - podkreślił.

Ciekawe widowisko stworzyły drużyny Politechniki Poznańskiej i AZS AWF. W drugiej połowie politechnicy okazali się skuteczniejsi i zwyciężyli 5:3.

W nowym sezonie doszło do wielu zmian regulaminowych. Mecze podzielone są na kwarty po 17,5 minuty, ale czas trwania spotkania nie zmienił się i wynosi 70 minut. Po rozegraniu dwóch rund cztery najlepszy zespoły zagrają o medale, dwa ostatnie zostaną zdegradowane, a ekipy, które zajmą miejsca 7-8 wezmą udział w turnieju barażowym z mistrzem i wicemistrzem pierwszej ligi o dwa miejsce w superlidze. Od sezonu 2019/20 najwyższa klasa rozgrywkowa liczyć będzie tylko osiem zespołów.

Wyniki:

LKS Gąsawa – Pomorzanin Toruń 2:8 (1:4)
UKH Start 1954 Gniezno – Polonia Środa Wlkp. 3:0 (1:0)
HKS Siemianowiczanka – Grunwald Poznań 0:14 (0:5)
Warta Poznań – LKS Rogowo 6:3 (2:3)
AZS Politechnika Poznańska – AZS AWF Poznań 5:3 (2:2)

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie