Mierzejewski w sobotę strzelił gola i bardzo przyczynił się do wygranej swojego zespołu Changchun Yatai z Guizhou Zhicheng. Polak rozegrał pełne 90 minut. W sumie ma na koncie już jedenaście meczów, trzy gole i pięć asyst w chińskiej ekipie.

 

Dobra postawa 31-latka została doceniona. Znalazł się on w najlepszej jedenastce 22. kolejki Super Ligi. W linii pomocy obok Polaka znaleźli się brazylijscy gwiazdorzy, Hulk, Paulinho oraz Oscar. W ataku możemy zaś zobaczyć m.in. Graziano Pelle oraz Elkesona. Co ciekawe Mierzejewski otrzymał najwyższą notę ze wszystkich jedenastu piłkarzy (9.0).

 

 

Urodzony w Olsztynie zawodnik to prawdziwy piłkarski obieżyświat. W przeszłości oprócz Polski występował  w Turcji, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy też w Australii. Na Antypodach był jednym z najlepszych piłkarzy ligi. Nie przełożyło się to jednak na powołania do reprezentacji Polski, na które przed mistrzostwami świata w Rosji nalegali kibice. W niedzielnym Cafe Futbol nowy selekcjoner Biało-Czerwonych, Jerzy Brzęczek przyznał, że na razie nie ma tematu Mierzejewskiego w kadrze.