Sapporo nie będzie na liście kandydatów do organizacji igrzysk w 2026 roku

Zimowe
Sapporo nie będzie na liście kandydatów do organizacji igrzysk w 2026 roku
fot. PAP

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że Sapporo ostatecznie nie znajdzie na liście miast kandydujących do organizacji zimowych igrzysk 2026 roku i skupi się na staraniach o prawo goszczenia imprezy cztery lata później.

Sapporo jest największym miastem wyspy Hokkaido, którą 6 września nawiedziło silne trzęsienie ziemi. W jego wyniku - według najnowszych danych japońskiego rządu - śmierć poniosły 44 osoby, a 660 zostało rannych.

 

MKOl w wydanym w poniedziałek komunikacie podkreślił, że w pełni solidaryzuje się z Japończykami, współczuje rodzinom ofiar oraz rozumie, że obecnie władze mają inne priorytety niż ubieganie się o organizację igrzysk. Wobec tego po spotkaniu w Lozannie z udziałem przedstawicieli Japońskiego Komitetu Olimpijskiego i miasta postanowiono, że Sapporo nie znajdzie się na ostatecznej liście kandydatów do przeprowadzenia największej sportowej imprezy w 2026 roku, a skupi się na przygotowaniach oferty na igrzyska roku 2030.

 

Sapporo gościło już zimowe igrzyska w 1972 roku.

 

Gospodarz olimpiady w 2026 roku ma zostać wybrany we wrześniu 2019. W wyścigu pozostały Calgary, Sztokholm, tureckie Erzurum oraz połączona kandydatura włoskich miast: Turynu, Mediolanu i Cortina d'Ampezzo.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze