Liga Mistrzów: Karny w 94. minucie pozbawił Viktorię zwycięstwa

Viktoria Pilzno prowadziła z CSKA Moskwa 2:1. Do 94 minuty! Wtedy Jan Kovarik pociągnął rywala za koszulkę. Sędzia nie miał wątpliwości. Pokazał "11". Gola dla CSKA zdobył Nikola Vlasic. Czescy kibice mają powody do smutku. Nie chodzi tylko o remis, ale też o całkiem spore ilości... piwa.

Działacze Viktorii Pilzno ogłosili, że jeśli ich zespół wyjdzie z grupy, kibice dostaną od klubu 10 000 puszek piwa jednego z czeskich browarów, który wspiera drużynę. Jeśli miałoby do tego dojść, nie będzie to pierwsza "piwna" akcja w ramach współpracy na linii klub - browar. Od zeszłego roku ławki na stadionie Viktorii mają... kształt puszek do piwa.

Tylko, czy jest to możliwe? Czeski klub gra w grupie G z Realem Madryt, AS Roma oraz CSKA Moskwa. Pierwszy krok do realizacji obietnicy, piłkarze z Pilzna [prawie zrobili. Na swoim stadionie Viktoria prowadziła z CSKA 2:1 po golach Michaela Krmencika w 29 i 41 minucie. Rosjanie odpowiedzieli celnym strzałem Fedora Czałowa w 49.

Do końca regulaminowego czasu gry było 2:1 dla gospodarzy. Francuski sędzia Benoit Bastien doliczył pięć minut. W czwartej Jan Kovarik pociągnął rywala za koszulkę w polu karnym. Francuski arbiter zauważył to i pokazał na "wapno". Karnego na bramkę zamienił Nikola Vlasic, który asystował też przy pierwszej bramce dla CSKA.

W kolejnych meczach dla Viktorii zaczną się jeszcze większe schody. 2 października Czesi jadą do Rzymu, 23.10 zagrają w Madrycie. Zobaczymy, czy po tych meczach wciąż będą szanse na darmowe browary w dużej ilości. Jeśli Viktoria nie wyjdzie jednak z grupy, też będzie można napić się złocistego napoju na cudzy koszt, ale wówczas fundatorem będzie trener Pavel Vrba, który ponoć obiecał, że w razie niepowodzenia, będzie stawiał piwo w jednym z miejscowych pubów.

Viktoria Pilzno - CSKA Moskwa 2:2 (2:0).

Bramki: Michael Krmencik 29, 41 - Fiodor Czałow 49, Nikola Vlasic 90

Viktoria: Kozáčik- Hubník, Řezník, Limberský, Pernica - Kolář (Čermák 64'), Hořava (Hejda), Kovařík, Kopic - Hrošovský, Krmenčík (Reznicek 74).

CSKA: Akinfeev - Nababkin, Fernandes, Chernov, Rodrigo Becão - Dzagoev, Efremov (Akhmetov 68'), Oblyakov, Bijol - Vlašić, Czałow (Sigurdsson 82').

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.