Fortuna 1 Liga: Paszulewicz nie jest już trenerem GieKSy

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Paszulewicz nie jest już trenerem GieKSy
fot. Cyfrasport

Jacek Paszulewicz nie jest już trenerem piłkarzy pierwszoligowego GKS Katowice. Jego obowiązki czasowo przejął Jakub Dziółka, dotąd drugi szkoleniowiec.

Dziółka jest wychowankiem GKS Katowice, grał też m.in. w Szczakowiance Jaworzno, Zagłębiu Sosnowiec i Polonii Bytom. W czwartek poprowadził samodzielnie pierwszy trening z drużyną, przed niedzielnym meczem z Puszczą Niepołomice.

 

- Przy dokonywanych zmianach wiedzieliśmy, że przyjdą trudne momenty, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy, że będą tak trudne. Trener Paszulewicz wniósł do klubu bardzo wiele. Mieliśmy szansę walki o najwyższy założony cel. Wynik jaki mamy jest bardzo zły. Próbowaliśmy pracować, by sytuacja uległa poprawie. Skoro to się nie udało, uznaliśmy wspólnie z trenerem, że dziś zakończymy współpracę – wyjaśnił dyrektor sportowy GKS Tadeusz Bartnik.

 

Przyznał, że klub rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca.

 

Paszulewicz pracował w katowickim klubie od 11 stycznia. Zastąpił wtedy Piotr Mandrysza. Zespół zajmował wtedy siódme miejsce w tabeli. Miał walczyć o awans do ekstraklasy, jednak tego celu nie udało się zrealizować.

 

Latem skład został diametralnie zmieniony. Odeszło 18 zawodników i tylu przyszło nowych. Po środowym remisie u siebie z Odrą Opole 2:2 GKS pozostaje w strefie spadkowej. Z 10 meczów wygrał dwa, dwa zremisował i sześć przegrał.

 

Klub prowadzi też ekstraklasowe sekcje siatkarzy, hokeistów (aktualni wicemistrzowie Polski), piłkarek nożnych i szachistów.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie