Szczęsny: Czyste konto? To wpływa pozytywnie na moje ego!

Piłka nożna

Utrzymanie czystego konta w takim meczu i obrona rzutu karnego działa pozytywnie na moje ego. Czuję się fantastycznie, ale wiem, że strata gola nie zmieniłaby końcowego wyniku spotkania - wyznał po potyczce z Valencią (2:0) bramkarz Juventusu Wojciech Szczęsny.

Golkiper reprezentacji Polski w pomeczowym wywiadzie opisał przebieg meczu po tym jak w 29. minucie czerwoną kartką został ukarany Cristiano Ronaldo. - Po czerwonej kartce dla Cristiano mecz zrobił się jeszcze trudniejszy. Valencia to świetnie zorganizowany zespół z dużą liczbą graczy w polu karnym przeciwnika i utrzymanie czystego konta w starciu z nimi jest niezwykle trudne. W pewnym momencie myśleliśmy, że utrzymanie bezbramkowego wyniku byłoby dobrym rezultatem. Jednak do końca pozostaliśmy skupieni i wykorzystaliśmy swoje szanse - zauważył były gracz m.in. Romy.

28-latek nie krył zadowolenia z faktu, że obronił rzut karny. - Utrzymanie czystego konta w takim meczu i obrona rzutu karnego działa pozytywnie na moje ego. Czuję się fantastycznie, ale wiem, że strata gola nie zmieniłaby końcowego wyniku meczu. Bardzo się cieszę, że mam wpływ na zwycięstwo bez straty gola - powiedział 38-krotny reprezentant Biało-Czerwonych.

Bramkarz, który seniorską karierę zaczynał w Arsenalu opowiedział również krótko o celach "Starej Damy" w tym sezonie. - W DNA Juventusu wpisane jest walka o zwycięstw każdych rozgrywek, w których rywalizujemy. Po tym jak dołączył do nas Ronaldo, jesteśmy jeszcze groźniejsi w ofensywie. Liga Mistrzów to tylko jedno z trofeów, które chcemy zdobyć w tym sezonie - zaznaczył Szczęsny.

Rozmowa z Wojciechem Szczęsnym w załączonym materiale wideo.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze