Borysewicz srebrnym medalistą MŚ w narciarstwie wodnym

Kamil Borysewicz (AKS Sparta Augustów) został w Dnieprze na Ukrainie wicemistrzem świata w skokach na nartach wodnych za wyciągiem. Szósty był Erwin Zawadzki (MOS Augustów). Wygrał Białorusin Stsiapan Szpak, a brązowy medal zdobył Słowak Alexander Vasko.

Poziom finału był bardzo wysoki. Aż sześciu zawodników osiągnęło wyniki powyżej 60 metrów, w tym dwaj Polacy. Szpak uzyskał 65,1 m, Borysewicz 64,4 m, Vasko 64,2 m, a Zawadzki 60,4 m. W klasyfikacji drużynowej biało-czerwoni uplasowali się na piątej pozycji.

Rekord Polski wynikiem 41,1 m ustanowiła Zuzanna Polkowska (MOS Augustów) zajmując piąte miejsce.

W mistrzostwach startowała sześcioosobowa reprezentacja kraju. Oprócz wymienionych Idalia Woźniak (Ski-Line Szczecin) oraz Dawid Kazek i Bartosz Pieczonka (obaj Zefir Bytom).