KSW 45: Karta walk

Sporty walki
KSW 45: Karta walk
fot. KSW

KSW 45 odbędzie się już 6 października w Londynie. W akcji zobaczymy m.in. Popka Monstera, Michała Materlę, Damiana Janikowskiego czy Karola Bedorfa. Jak wygląda cała karta walk KSW 45?

Będzie to druga gala zorganizowana przez największą polską organizację MMA w stolicy Anglii. Pierwsza odbyła się 31 października 2015 roku. Teraz zapowiada się jeszcze ciekawiej niż wtedy, gdyż karta walk przepełniona jest wielkimi gwiazdami KSW. Zobaczymy więc dwa starcia o pas mistrzowski oraz dwa półfinałowe pojedynki w ramach turnieju wagi średniej.

 

Po raz pierwszy w historii zawodnik spoza Polski będzie bronił tytułu w swoim kraju. Philip de Fries, bo o nim mowa, zmierzy się z Karolem Bedorfem, ale dla wielu nie będzie faworytem. To mu jednak nie przeszkadza, bo przed walką z Michałem Andryszakiem też większość go skreślała, a on jednak potrafił zaskoczyć. Jak mu pójdzie z kolejnym szczecinianinem? Były mistrz wagi ciężkiej wróci po szybkim poddaniu Mariusza Pudzianowskiego i z pewnością będzie chciał odzyskać to, co należało do niego.

 

Drugą walką o mistrzowski pas będzie rewanżowe starcie Dricusa Du Plessisa z Roberto Soldicem. Na gali KSW 43 w kwietniu tego roku lepszy był ten pierwszy, wygrywając przez nokaut w drugiej rundzie. "Robocop" przyznał jednak, że tamtego dnia nie był sobą, a wszystko przez fatalne ścinanie wagi. Tym razem zapowiada, że tego błędu nie popełni, a w klatce zobaczymy jego najlepszą wersję.

 

W karcie walk znajdziemy również dwa pojedynki w ramach turnieju wagi średniej, którego zwycięzca otrzyma zwakowany przez Mameda Khalidova pas mistrzowski. Najpierw debiutujący w dywizji do 84 kilogramów Marcin Wójcik przetestuje Scotta Askhama, a następnie Michał Materla zmierzy się z Damianem Janikowskim. Przede wszystkim ta druga konfrontacja elektryzuje polskich fanów. Wiele osób zastanawia się, czy medalista olimpijski w zapasach jest już gotowy na najlepszych. Ta walka z pewnością da odpowiedź na to pytanie.

 

Ponadto, kolejną walkę stoczy Popek Monster, a debiuty zaliczą m.in. Thiago Silva oraz Akop Szostak.

 

Karta walk KSW 45:

 

Waga ciężka: Philip de Fries (15-6-1NC, 2 KO, 11 SUB) - Karol Bedorf (15-3, 5 KO, 4 SUB): o tytuł mistrza KSW
Waga ciężka: Popek Monster (3-3, 3 KO) - Erko Jun (1-0, 1 KO)
Waga półśrednia: Dricus Du Plessis (12-1, 4 KO, 8 SUB) - Roberto Soldic (13-3, 11 KO, 1 SUB): o tytuł mistrza KSW
Waga średnia: Michał Materla (26-6, 8 KO, 12 SUB) - Damian Janikowski (3-0, 3 KO)
Waga średnia: Marcin Wójcik (11-5, 4 KO, 5 SUB) - Scott Askham (16-4, 10 KO, 2 SUB)
Waga ciężka: James McSweeney (15-16, 9 KO, 6 SUB) - Thiago Silva (20-7-2NC, 14 KO, 2 SUB)
Waga półciężka: Wagner Prado (14-3-1NC, 13 KO) - Łukasz Parobiec (13-7-1, 8 KO, 3 SUB)
Waga półciężka: Akop Szostak (3-2, 2 KO) - Jamie Sloane (8-5-1NC, 6 KO, 2 SUB)
Waga lekka: Leszek Krakowski (11-1, 5 KO, 3 SUB) - Alfie Davis (9-2, 4 KO, 3 SUB)

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie