Mistrzostwa Polski w Teqball sukcesem organizacyjnym i sportowym

Piłka nożna

Wysokie noty od międzynarodowych obserwatorów, mecz gwiazd i wielcy polskiego sportu na trybunach. Do tego spektakularne mecze i ogromne emocje. Zakończyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Teqball.

Zakończyły się Pierwsze Mistrzostwa Polski w Teqball. W krajowym czempionacie rywalizowali zawodnicy z całej Polski. Niektórzy do pokonania mieli nawet kilkaset kilometrów, a jedyną możliwością zagrania na zakrzywionym stole w historycznym turnieju była nocna podróż do niewielkiego miasteczka na zachód od stolicy. To nie odstraszyło jednak uczestników, którzy w sobotę rano w komplecie pojawili się w hali przy ulicy Jana Pawła II w Podkowie Leśnej, którą śmiało można nazwać kolebką polskiego Teqball'a. Poważne i profesjonalne podejście do zawodów graczy oraz organizatorów spowodowało, że od pierwszych chwil czuć było atmosferę prawdziwego sportowego święta.


Do rozgrywek singlowych zgłosiło się 30 zawodników, natomiast w grze podwójnej wzięło udział 18 par. Mistrzostwa podzielono na dwa etapy. Sobota poświęcona została rozgrywkom singlowym, z wyjątkiem finałów, które zostały odłożone na następny dzień. W niedzielę przeprowadzono mecze w grze deblowej. Kulminacyjnym momentem całego wydarzenia była ceremonia otwatrcia, którą poprzedził tzw. "Mecz Gwiazd". W rozegranym na hali spotkaniu rywalami Reprezentacji Dziennikarzy była drużyna "Przyjaciół Teqball". Na parkiecie rywalizowali m.in. Piotr Dziewcicki i Robert Podoliński. Na trybunach zasiedli wyjątkowi goście - Michał Listkiewicz i Andrzej Strejlau, którzy z pasją przyglądali się zaciętym pojedynkom finałowym. Frekwencja dopisała i na widowni ciężko była dostrzec wolne miejsca.


Zwycięzcą mistrzostw w grze pojdedynczej został Adrian Duszak z Poznania, obecny reprezentant Polski w Teqball. W deblu najlepsi okazali się młodzi mieszkańcy Podkowy Leśnej - Alan Gałecki i Mateusz Twarowski, którzy nieoczekiwanie pokonali w dwóch setach reprezentację Polski w składzie Duszak - Konrad Nowicki. Warto zauważyć, że nowi mistrzowie Polski swoje treningi na stole rozpoczęli dopiero w maju, gdy w "Mieście Ogrodzie" powstała pierwsza i jak na razie jedyna w Polsce otwarta strefa do gry w Teqball.

 

Zawody poprowadzili specjalnie wykwalifikowani arbitrzy. Kadrę sędziowską w większości stanowili doświadczeni sędziowie piłki nożnej oraz Futsalu. Dzień po zakończeniu turnieju dwóch z nich poleciało na międzynarodowe szkolenie do Budapesztu, gdzie po pomyślnym zdaniu egzaminów dołączą do grupy 21 arbitrów z całego świata, którzy w październiku posędziują drugie mistrzostwa świata w Teqball. Kolejna edycja zmagań o światowy puchar rozegra się w Reims (Francja) w dniach 11-13 października. "Biało-Czerwoni" spróbują powtórzyć sukces sprzed dwóch lat, kiedy udało im się dojść do ćwierćfinału.


Do nadzorowania przebiegu pierwszych Mistrzostw Polski wyznaczeni zostali delegaci Międzynarodowej Federacji Teqball (FITEQ). Daniel Zwickl i Matthew Curtain uważnie przyglądali się kwestiom organizacyjnym i sportowym. Ich ostateczny werdykt nie mógł być lepszy. Po krótkiej naradzie Panowie wspólnie uznali, ze mistrzostwa zostały zorganizowane perfekcyjnie i stały na bardzo wysokim poziomie.

 

Poniżej filmik promujący Teqball:

 

 

Kajetan Listkiewicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie